wtorek, 17 maj 2016 17:09

Idealna sukienka na wieczorowe wyjście

Zakładana najczęściej na wyjątkowe okazje, na wieczorne spotkania towarzyskie lub imprezy firmowe, nierzadko występująca w wersji maxi lub bardziej eleganckiej, niż na co dzień. Do tego buty na obcasach i obowiązkowo niewielka torebka. O czym mowa? Oczywiście o damskiej sukience, niezastąpionym atrybucie kobiecości.

 

Sukienki wieczorowe nie są noszone na co dzień. Ich użycie związane jest z określoną sytuacją i uroczystością. Wybierane raczej na wielkie wyjście, mają być szykowne i eleganckie, dopełniając piękna kobiecej natury. Jakie sukienki wybierane są przez panie najczęściej?

Idealna sukienka na wieczór to na pewno długa kreacja. Taka, w której poczuć się można choć przez chwilę jak księżniczka. I choć nie musi być rozkloszowana (chyba, że okazją jest wielki bal), powinna odpowiednio układać się na kobiecym ciele i podkreślać jego atuty.

Różnorodne fasony sukienek dostępnych na rynku pozwalają na dopasowanie modeli do określonej kobiecej figury. Panie z niewielkim biustem powinny wybierać fasony odcinane pod biustem, zaś te hojniej obdarzone przez naturę lepiej będą się prezentowały w sukniach z głębokim dekoltem.
Sukienka idealna dla kobiety szczupłej najczęściej będzie delikatnie rozkloszowana od pasa w dół, podkreślając wzrost i smukłość sylwetki. Paniom szerszym w biodrach poleca się modele lejące, sprzyjające ukryciu zbędnych kilogramów.

Sukienki wieczorowe wybierane są również na różnego rodzaju uroczystości rodzinne, w tym na wesela. Z zakupem odpowiedniej sukienki nie warto jednak zwlekać, bo znalezienie tej wymarzonej może trochę potrwać. Nie wystarczy bowiem zakochać się w ekspozycji na wystawie, ale przede wszystkim trzeba kreację przymierzyć i przekonać się, czy jest odpowiednio dopasowana do naszej sylwetki i czy zwyczajnie dobrze się w niej czujemy.

Sukienka idealna będzie nie tylko dobrze leżała i prezentowała się na ciele. Ma być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Nawet jeśli nie decydujemy się na jej wersję maxi, długość dobierzmy tak, by móc swobodnie się bawić i korzystać z uroków danej uroczystości.

Wybierając kolor sukienki warto też zwrócić uwagę, czy pasuje do naszej karnacji, koloru włosów, czy oczu. Warto też przemyśleć, czy nie popełnimy żadnego faux pas, zakładając białą sukienkę na wesele. Niektóre uroczystości wymagają bowiem, by królowa była tylko jedna - i tak właśnie jest choćby na weselach.

Sukienek idealnych jest tyle, ile kobiet i tyle, ile gustów - morze. Stojąc przed wyborem tej właściwej, nie spieszmy się. A na rajd po sklepach zabierzmy ze sobą mamę, siostrę lub przyjaciółkę. W duecie zawsze raźniej!

Czytany 1653 razy
© 2013-2019 by SN2.EU