środa, 30 marzec 2016 14:47

Biżuteria na prezent - z czym na pewno trafimy?

Biżuteria nie od dziś jest doskonałym prezentem na każdą okazję – świetnie sprawdzi się zarówno na urodziny mamy, najlepszej przyjaciółki, dzień kobiet czy dzień babci. Każda pani ma co prawda w swojej kolekcji z pewnością nie jeden komplet kolczyków, mnóstwo wisiorków czy kilka bransoletek, ale kolejne z pewnością nie zaszkodzą i będą noszone bardzo chętnie. Co jednak warto wybrać, aby zadowolić kobietę?

Złoto, srebro czy zwykły stop metali?

Ważne jest wybór kruszcu, z którego wykonana jest ozdoba, gdyż niektóre panie mają uczulenie na niektóre rodzaje. Najbardziej popularne jest srebro – jest znacznie tańsze niż złoto, dzięki czemu można sobie pozwolić na zakup znacznie ozdobniejszych kolczyków czy wisiorka, a do tego stosunkowo trwałe. Stop zwykłych metali będzie dobrym rozwiązaniem, kiedy mamy ograniczone fundusze i wiemy, że obdarowywana osoba nie ma uczulenia na jakikolwiek z elementów składowych. No i oczywiście wykonana z metalu biżuteria pozostawia spore pole do popisu: można wybierać między tańszymi wersjami, które spotkamy choćby w drogeriach czy niewielkich sklepikach, ale też również między tymi droższymi, niezwykle dużymi i zdobnymi. Najdroższe ozdoby będą oczywiście ze złota, białego i żółtego.

Kolczyki

Są zdecydowanie najbardziej bezpiecznym i uniwersalnym rodzajem biżuterii – nie trzeba się przy nich zastanawiać nad odpowiednim rozmiarem. Jednak trzeba oczywiście pamiętać o punkcie pierwszym, czyli kruszcu. Przy wyborze koloru oraz wzoru trzeba kierować się gustem kobiety, którą zamierzamy obdarować – można wybrać bardzo strojne, błyszczące i kolorowe kolczyki, ale również nieduże i delikatne. Jeśli nie mamy pewności, która z opcji będzie lepsza, lepiej jest wybrać sztyfty w modnych wzorach – nie będzie to zbyt ciężka i przytłaczająca biżuteria.

Bransoletka

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj biżuterii lubi dana kobieta, śmiało możemy postawić na bransoletkę. Najlepiej niezbyt zdobną i barwną, aby mieć większą pewność, że będzie na tyle uniwersalna, aby spodobała się większości pań. Przy zakupie bransoletki szczególnie trzeba zwrócić uwagę na rozmiar – dla kobiet o szczupłych nadgarstkach koniecznie trzeba wybrać węższe, aby nie zsuwały się z ręki, a dla tych o większych znacznie bardziej obszerne. Dobrym wyborem będzie regulowany łańcuszek, który pozwoli dostosować szerokość ozdoby do każdej pani.

Sprawdź biżuterię na KodyMody.com

Hand made

Doskonały prezent dla pań, które lubują się w tego typu dodatkach. Ten wybór pozostawia spore pole do popisu – zarówno w sieci, jak i sklepach można znaleźć biżuterię wykonaną z surowców wtórnych, pełną koralików, cekinów, wykonaną ze skóry, włóczki, ręcznie malowaną. Przy tak szerokim wyborze można jak najbardziej dobrać ozdobę do gustu obdarowywanej pani – być może szczególnie lubi koty, jakiego aktora lub muzyka? Bardzo często osoby zajmujące się wyrobami hand made dopytują swoich klientów, na czym najbardziej im zależy i tworzą jak najbardziej spersonalizowaną biżuterię. Dzięki niej każda pani poczuje się wyjątkowo – wszak niewiele osób będzie nosiło podobne do niej kolczyki czy bransoletkę.

© 2013-2020 by SN2.EU