czwartek, kwiecień 18, 2024
poniedziałek, 28 maj 2012 12:33

Ciążowe przesądy

Dziś coś dla przyszłych i młodych mam. Przesądów i zabobonów jest mnóstwo w każdej dziedzinie, jednak takie okolicznościowe są najpowszechniejsze i co najdziwniejsze – o wiele częściej w nie wierzymy. Dlatego dziś parę przykładów przesądów „ciążowych”.

Kobieta będąca w ciąży stanowczo nie powinna szyć czegokolwiek, bo inaczej wywróży sobie poród poprzez cesarskie cięcie (zaszyje drogę naturalnego przyjścia dziecka na świat). Nie powinna również spoglądać na księżyc, chyba, że pragnie, aby jej dziecko było łyse. Zakazane są również wszelkie ozdoby na szyję: łańcuszki, korale, apaszki, wisiorki, ponieważ może to spowodować oplątanie się niemowlaka pępowiną podczas porodu.

Również otoczenie powinno uważać na ciężarną kobietę, ponieważ jeśli ją przestraszymy, dotykając w jakąkolwiek część ciała, możemy liczyć na to, że dziecko będzie posiadać myszkę dokładnie tam, gdzie została złapana jego mama.

A dla mam, które już urodziły, również drobna rada. Przede wszystkim nie wolno chodzić nad dzieckiem, ponieważ wtedy ono nie będzie prawidłowo rosło (czasami spotyka się także interpretację, że będzie ono całe życie uległe).