poniedziałek, 15 kwiecień 2013 21:41

Zostań wicca z Księgą Cieni

Chcesz być współczesnym czarodziejem czy, jak kto woli, neopoganiniem? Jeśli tak, to wicca będzie czymś dla Ciebie. Jednak zanim zostaniesz wyznawcą tej parareligii (religii pogańskiej, nurtu magicznego), zapoznaj się z Księgą Cieni, która stanowi podstawowy zbiór tekstów rytualnych dla wiccan.

Księga Cieni jest przekazywana każdemu nowemu członkowi wspólnoty po akcie inicjacji i w niektórych kręgach przyjęło się, że do Księgi można jedynie pewne rzeczy dopisywać, nie można jednak żadnej usunąć.

W wicca eklektycznym Księgę Cieni można zdobyć praktycznie z dowolnego źródła czy nawet napisać ją samemu. Dzięki czemu współcześnie możemy podziwiać kilka takich ksiąg, w tym Księga Cieni Stojących Kamieni Scotta Cunninghama czy też Liber umbrarum Doreen Valiente, która została opublikowana w Witchcraft for tommorow.

W przypadku Księgi Cieni mylnie przyjęto, że jest to dziennik magiczny, w którym czarownik lub czarownica dokonuje zapisów własnych doświadczeń i stopni wtajemniczenia w rytuały. Tak naprawdę jest jednak jakiś ogólny zbiór, który stanowi kompendium podstawowej wiedzy rytualnej dla magika.

© 2013-2020 by SN2.EU