środa, 27 luty 2013 13:32

Złap swojego króliczka

Królik to całkiem sympatyczne stworzonko - miłe, puchate, nie zawadza nikomu. Jednak każdy, kto miał z nim do czynienia wie, że to tylko pozory. Tak naprawdę potrafi być naprawdę nieprzyjemnym szkodnikiem. Podobnie jak fluffy bunny.
Czym jest fluffy bunny? To neopoganin, który wręcz demonstracyjnie obwieszcza światu kultywowanie jedynie białej magii. W Polsce używa się określenia "białoświatełkowiec", które wydaje się jeszcze mocniej ironiczne od angielskiego pierwzoru. Stara się za wszelką cenę unikać tego, co złe, w tym oczywiście również krytyki samego siebie i innych. Z wierzchu milutki, po prostu nie da się go nie lubić. Jednak wewnątrz...

Przede wszystkim próbuje się zachowywać trochę jak udawany głupek, któremu nie da się przetłumaczyć faktu, że każda magia czy religia posiada dwa aspekty. Jego postawa wynika głównie z braku chęci zagłębienia się w ideologią, w którą uparcie wierzy. Jednocześnie stara się przekonać siebie i innych, że jego wiara, poglądy są jedynymi słusznymi na świecie i każde inne powinny być przynajmniej krytykowane.

Typowy fluffy bunny to tak naprawdę zatwardziały entuzjasta swojej wiary, który ślepo będzie ją propagował, wierząc w nieomylność swoich sądów.

© 2013-2020 by SN2.EU