niedziela, czerwiec 16, 2024
czwartek, 17 styczeń 2013 22:44

W naszym świecie nieżywi, w tamtym nieumarli cz. I

Uważasz, że nieumarłym można nazwać jedynie wampira? Jeśli tak, to jesteś w wielkim błędzie! Wbrew pozorom takich nie do końca umarlaków jest całkiem sporo – na tyle, że podzielono je na poszczególne kategorie. Chcesz się przekonać jakie? Zerknij poniżej, a dowiesz się kto może być nieumarłym!
Szkieletory
Czyli krótko mówiąc – ożywione przez nekromantów kościotrupy. Nie są samodzielnymi, myślącymi bytami, raczej wchodzą w rolę marionetek w rękach czarodzieja.

Zombiaki
Dosyć popularne ostatnimi czasy – są to całe ciała ożywione w podobny sposób jak szkielety. Również nie posiadają woli, umysłu czy rozumu, są pod pełną władzą czarodzieja. Ponoć na śniadanie, obiad i kolację pożerają mózgi. Ale kto ich tam wie?

Wampiry
Stwory już przez nas pokrótce omawiane. Dla przypomnienia jednak – najczęściej powstają w wyniku ugryzienia zdrowego człowieka przez innego wampira, dzięki czemu zdobywa on nadprzyrodzone moce (np. nieśmiertelność). Piją krew, nie lubią światła słonecznego i zabija się je kołkiem.

Strzygi
Ludzie urodzeni z dwoma duszami, dwoma sercami i podwójnym szeregiem zębów. Po śmierci jedna dusza szła sobie w siną dal, druga uruchamiała ponownie ciało, aby wyruszyć na łowy.