poniedziałek, lipiec 22, 2024
poniedziałek, 26 listopad 2012 13:11

Andrzejkowy poradnik: przepowiednie przy pomocy kart

Imprezy z okazji imienin Andrzeja już tuż, tuż. Tradycja obchodzenia tego dnia coraz mocniej zakorzenia się w naszej kulturze, szczególnie że to właśnie tego dnia najczęściej próbujemy przewidzieć swoją przyszłość. Czasem dla zabawy, a czasem całkiem na serio. Jak wywróżyć swoją przyszłość z kart?
Zwykła talia prawdę Ci powiedzą
Do tej wróżby niezbędna będzie talia zwyczajnych kart, z których wybieramy jedynie figury (od waleta do asa). Ta metoda wymaga dosyć sporej kreatywności i wyobraźni wróżbity, przydatna może się również okazać bliższa znajomość z „klientem”. Podczas przepowiadania przyszłości, warto kierować się tylko prostymi zasadami: pik oznacza poważnego pecha, trefl komplikacje i trudne wybory, karo małe pozytywne zjawiska a kier pomyślność. Rozstaw kart może być rozmaity: od klasycznej piramidki (z której interpretujemy wszystkie karty) po coraz częściej spotykany „krzyż” (kolejność interpretacji: góra – przeszłość, lewa – jacy jesteśmy, prawa – jacy chcemy być, dół – co może się stać, środek – karta losu). Cała reszta zależy od naszej inwencji!

Mroczny tarot dla zabawy
W tym wypadku wykorzystujemy tradycyjną talię do tarota. Nie musimy wymyślać własnych interpretacji – często w zakupionych kartach znajduje się krótka instrukcja co do znaczeń poszczególnych symboli. Można wykorzystać dowolny układ kart – czasami do prawdziwych wróżb wystarczą jedynie trzy znaki wyjęte z talii. Sam zdecyduj, na ile to zabawa, a na ile prawda!