sobota, lipiec 13, 2024
piątek, 23 listopad 2012 13:12

Magiczna msza Świętego Sekariusza

Msza Święta kojarzy nam się dosyć jednoznacznie – Kościół, modlitwy, czasami śpiewanie psalmów oraz przyjmowanie Komunii Świętej. Jednak jak każdy rytuał, posiada ona swój odpowiednik w okultyzmie.

Msza Św. Sekariusza jest uznawana za odmianę zabiegu magicznego, w dodatku sprawowanego przez księdza katolickiego. Swoją nazwę wzięła od tego, że opiera się na prawdziwym obrządku mszalnym. Ale... tu pojawiają się schody. Jej cel nie był pozytywny – msza miała spowodować śmierć konkretnej osoby.

Jak do tego dochodziło? Otóż ksiądz katolicki razem ze swoją kochanką powinien udać się do ruin zbezczeszczonego kościoła. Tam, równo o godzinie 11, miał przeprowadzić normalną mszę świętą, tylko wypowiadając słowa na wspak. W czasie jej trwania należało się posłużyć czarną hostią z trzema punkcikami. Zamiast obrządku przemiany wina w krew Jezusa, ksiądz odprawiający mszę ma spożyć wodę ze studni, do której wrzucono ciało zamordowanego nieochrzczonego dziecka.

Ponoć ten dziwny i dosyć złowieszczy obrządek znało niewielu księży. Jeszcze mniej zgadzało się na jej odprawianie, ponieważ ceną było popełnienie ogromnego grzechu, którego odpuszczenia mógł się dopuścić jedynie sam papież.