piątek, 26 październik 2012 15:45

Potencjalnie łagodny czy prawdziwie władczy – jaki jest Merkury?

O tym, że poszczególne planety mają wpływ na nasze zachowanie i warunkują co nas może (teoretycznie!) spotkać w przyszłości wiedzieli już starożytni Grecy. Wierzyli oni, że poszczególna planeta, to pewien znak bogów, którzy w taki czy inny sposób są w stanie decydować o naszym życiu. Dziś przedstawimy pierwszą z nich – przed Wami Merkury.

Planeta ta jest nazywana władcą znaków Bliźniąt i Panny. To ona warunkuje fakt, że osoby spod tych znaków charakteryzują się analitycznym i niesłychanie lotnym umysłem. Szybkość analizy, nie tylko osób z którymi się stykają, ale również całych sytuacji pozwalają na dość prężne parcie do przodu. Dodatkowo Merkury sprawia, że Bliźnięta i Panny są niezwykle komunikatywne, kreatywne, ze specyficznymi talentami w sprzedaży czy marketingu. Wiąże się to z faktem, iż Merkury (z gr. Hermes) w mitologii rzymskiej był po prostu bożkiem handlu, a jednocześnie bożym posłańcem, którego nikt nie potrafił dogonić.

Jednak każdy kij ma dwa końce. Znaki zodiaku widniejące w obszarze tej planety wyróżniają się niezwykle rozbieganą osobowością, sporymi trudnościami, a raczej brakiem umiejętności w podejmowaniu decyzji oraz zbyt dużą pewnością siebie, co może powodować trudności w relacjach z innymi ludźmi. U Bliźniąt charakterystyczną i dość negatywną cechą jest przekonanie, iż mają monopol na rację.
Jak to wygląda w przypadku podziału na płeć? Otóż Panowie spod znaków Bliźniąt lub Panny są niezwykle przebojowi, potrafią dogłębnie analizować sytuacje i zazwyczaj czują się dużo młodziej niż przewiduje ich data urodzenia. W związku z tym według opinii partnerek mogą być wyjątkowo niesforni i niepoważni.  W przypadku kobiet planeta ma wyjątkowo pozytywne oddziaływanie – stają się one nieprzeciętnie kreatywne, rozumieją wszystko bez słów. Mogą popadać w skrajności – albo zbyt racjonalnie albo zbyt nierealnie podchodzić do życia. Dodatkowo mogą być uszczypliwe, złośliwe i cyniczne.

© 2013-2020 by SN2.EU