piątek, luty 23, 2024
środa, 17 październik 2012 14:17

Nie wyrzucaj herbacianych i kawowych fusów!

Powód? Możesz z nich sobie w fantastyczny sposób powróżyć! A co najlepsze – urozmaicić niejedną imprezę organizowaną w gronie przyjaciół. W jaki sposób? Zerknij niżej, a się dowiesz!

Wróżenie przy pomocy herbacianych (lub kawowych, chociaż są ciut gorsze) fusów jest proste jak budowa cepa. Pijesz herbatę, zaparzaną tradycyjnym sposobem (czyli nie taką w saszetkach ekspresowych, a zwyczajną, sypaną, najlepiej parzoną w imbryczku), wypijasz ją w miłym towarzystwie, oddając się przyjaznej konwersacji i... masz fusy.

Jeśli jesteś w nastroju „ezoterycznym”, możesz trzy razy zakręcić szklanką zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, następnie odsączyć płyn i patrzeć.

Patrzeć i widzieć! Bowiem po takich zabiegach, fusy ułożą się w konkretny kształt. Ta metoda wróżenia przypomina w dużej mierze nasze tradycyjne lanie wosku na Andrzejki. Wymaga równie dużej wyobraźni przy interpretacji tego, na co aktualnie spoglądamy i tak samo potrafi rozruszać towarzystwo. Bo najlepsze są przepychanki słowne dotyczące tego, czy w danym kubku widać wielkiego orła, czy może innego i mniej apetycznego ptaka – pawia?

Dlatego, jeśli planujesz w najbliższym czasie zorganizować imprezę, nie zapomnij podać gościom gorącej herbaty. Po pierwsze – spowolni opróżnianie butelek z procentami, a po drugie – zagwarantuje kupę śmiechu!