czwartek, 28 czerwiec 2012 16:04

Cytrusowy mix piwa z lemoniadą, czyli co kobiety lubią najbardziej

Na letnie popołudniowe spotkanie w gronie przyjaciółek, a może do samotnego delektowania się w domowym zaciszu… Cytrusowy smak mixu piwa  z lemoniadą, czyli Radler Warka, będzie dyskretnie towarzyszył Ci podczas wielu różnych okazji.
Lubisz nowości
Jeśli interesują Cię nowinki i lubisz podążać za nowościami, z pewnością zaintryguje Cię butelka ze świetnie znanym logo Warki, ale uzupełnionym
o połówkę soczystej cytryny i rozbryzgujące się krople wody. Całość uzupełnia kapsel w intensywnie żółtym kolorze – jakże modnym tego lata.  Następnie, gdy popatrzysz na płyn w butelce,  na pewno zaciekawi Cię jego lekko mętna konsystencja. A gdy wstawisz tę butelkę (lub puszkę) do lodówki i schłodzisz zawartość do temperatury 3̊ Celsjusza, po otwarciu powita Cię oryginalny cytrusowy smak, przynoszący natychmiastowe orzeźwienie. Tak rozpocznie się Twoja przygoda z Radlerem.

Dbasz o swoją dietę
Radler Warka to mix jasnego piwa Warka (40%) i cytrusowej lemoniady (60%). Jego receptura oparta jest na naturalnych składnikach – zagęszczonym soku z cytryn
i pomarańczy. Radler jest naturalnie mętny, co zauważysz patrząc na płyn w butelce, bądź już po nalaniu do szklanki.  Mix z pewnością zaspokoi  wymagania pań nawet najbardziej dbających o jakość swojej diety.


Lekkim krokiem
Radler od Warki ma niższą zawartości alkoholu niż zazwyczaj jest to spotykane
w piwach. W znajdujących się w sprzedaży butelce oraz puszce 500 ml znajdziesz 2% alkoholu. To sprawia, że pijąc Radlera możesz skupić się na doznaniach smakowych i delektować się orzeźwiającym cytrusowym smakiem.

Potrzebujesz orzeźwienia
Cytrusowy, lekko gazowany Radler skutecznie ugasi pragnienie i przyniesie naturalne orzeźwienie, co docenisz zwłaszcza podczas upalnych dni. Schłodzony Radler, podany w szkle typu hurricane (wydłużony kielich) będzie subtelnym dopełnieniem spotkań w gronie bliskich i przyjaciół.

Jesteś modna
Dla pań ceniących podążanie za modą warto wspomnieć, że Radler  jest kultowym mixem w wielu krajach Europy. Niezwykłą popularność zdobył zwłaszcza w Austrii, Chorwacji, Słowacji i na Węgrzech, stając się modnym „drinkiem dla dorosłych”. Teraz więc nie musisz wyjeżdżać z Polski, aby pić to, co kochają Europejczycy.

Historia Franza Kuglera
Radler wywodzi się z Niemiec, a historia jego sukcesu rozpoczęła się w roku 1922, kiedy stworzył go Franz Xaver Kugler - właściciel pubu w Monachium i zapalony rowerzysta. Kiedy po I wojnie światowej, jazda na rowerze stała się popularną rozrywką w Niemczech Kugler wybudował szlak rowerowy przez las, z Monachium wprost do jego pubu w górach. Nie miał planów awaryjnych, i kiedy w pewną sobotę w czerwcu 1922 roku, około 13 000 rowerzystów najechało Kugler-Alm (nazwa pubu) i zażądało piwa, prawie wyczerpali zapasy Franza Xavera. Miał on jednak kilka tysięcy butelek cytrynowej lemoniady. Aby pozbyć się tego, co uważał za bezużyteczny zapas, zmieszał lemoniadę z pozostałym piwem w proporcji 50/50  i z dumą oświadczył, że wymyślił tę mieszankę celowo tylko dla rowerzystów. Otrzymany mix nazwał Radlermass (Radler oznacza w języku niemieckim  rowerzystę, a Mass  litr piwa).
Wyświetlony 1134 razy
© 2013-2019 by SN2.EU