wtorek, 02 maj 2017 13:46

W czym tkwi sekret oleju kokosowego?

Olej kokosowy jest obecne jednym z najczęściej kupowanych olejów. Ma wszechstronne zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce. Co stoi za jego ogromnym sukcesem?

 

Orzechy kokosowe kojarzą nam się przede wszystkim z pysznym, białym miąższem. W środku kokosu znajduje się pyszna woda kokosowa, a także olej kokosowy, który ma wyjątkowe właściwości i warto mieć go także u siebie – możemy stosować olej kokosowy do smażenia, jako dodatek do wypieków czy jako wszechstronny kosmetyk.

Jak powstaje olej kokosowy?

Olej ten jest otrzymywany poprzez naturalne tłoczenie i podgrzewanie miąższu orzechów palmy kokosowej albo jest tylko tłoczony na zimno. W temperaturze pokojowej ma formę białego, ściętego tłuszczu, natomiast powyżej temperatury 25 stopni Celsjusza zmienia się w lekko żółtawy płyn.

Co zawiera w sobie olej kokosowy?

Sam olej kokosowy posiada przede wszystkim nasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwasy laurynowy, mirystynowy, palmitynowy, kaprylowy, kaprynowy, stearynowy oraz kapronowy, a także w mniejszym stopniu kwasy nienasycone, w tym kwasy oleinowy, linolowy oraz linolenowy. Dodatkowo zawiera on dużo antyoksydantów, które przeciwdziałają nadmiernemu starzeniu się komórek.

Wpływ oleju kokosowego na zdrowie

Przez długi czas uważano, że olej kokosowy ze względu na dużą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych jest niezdrowy. Jednak badania wykazały, że ma on w rzeczywistości pozytywne działanie na cały organizm. Przede wszystkim zawiera dużo witamin i minerałów, wspomaga odporność organizmu, także ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Zmniejsza ryzyko chorób serca i układu krążenia, cukrzycy typu II, normuje poziom cholesterolu we krwi i wspomaga przemianę materii.

Jak stosować olej kokosowy?

Możemy stosować olej kokosowy do smażenia, ponieważ ma on wysoką temperaturę dymienia i nie pali się, możemy też dodawać go do pieczenia. Znajdziemy wiele przepisów na zdrowe słodycze z jego użyciem. Ponadto możemy używać go jako maska na włosy i twarz, jako wsparcie kuracji grzybicy stóp.

Jeżeli chcesz kupić zdrowy olej kokosowy, znajdziesz go w sklepie Guiltfree.pl. To niedrogi i wszechstronny produkt, który warto mieć u siebie. Sprawdź go już teraz i zamów w Guiltfree.pl!

 

© 2013-2020 by SN2.EU