piątek, 06 marzec 2015 14:28

Test: Para wodna na zdrowie, czyli Parowar Cook@Home

Russel Hobbs Parowar Cook@Home Russel Hobbs Parowar Cook@Home

Świat pędzi dziś przed siebie nieubłaganie, po drodze wykluczając rzeczy, które do tej pory stanowiły ważny element naszego życia. Żyjemy coraz prędzej, coraz bardziej dziko pędząc na oślep przed siebie. Wiele wartościowych rzeczy zgubiło się po drodze w zgiełku pędzącego czasu i nas samych. Zapominamy o absolutnej podstawie, jaką jest odpowiednie żywienie.

Zjadamy byle co, byle gdzie, byleby zdążyć przed kolejnym umówionym spotkaniem bądź sprawą do załatwienia. Nie zwracamy uwagi na to, jak bardzo sobie szkodzimy w ten sposób. To zrozumiałe, że mało kto ma dziś czas na poświęcanie kilkudziesięciu czy więcej minut dziennie na gotowanie, jednak przygotowanie zdrowego posiłku wcale nie musi zajmować tyle czasu. Producenci sprzętów gospodarstwa domowego proponują coraz to nowsze artykuły, jakie mają nam pomóc w powrotach do zdrowych nawyków żywieniowych. Dziś testujemy parowar Cook@Home, marki Russel Hobbs.

Przyznaję, iż sama jestem osobą dość zabieganą i choć pamiętam o tym, jak ważna jest zbilansowana dieta, coraz częściej niestety zdarza mi się połykać niezdrowe jedzenie biegnąc przez miasto, obiecując sobie przy tym, iż od następnego dnia coś zmienię. Parowar który pojawił się w moim domu dał mi wystarczająco dużo motywacji do tego, by obietnice przemienić w realne działania. Zaczynamy zatem. O zaletach gotowania na parze (zachowanie większej ilości witamin niż przy innych metodach obróbki termicznej, czy brak dodatkowego tłuszczu w potrawach) wspominać chyba nie trzeba. Zatem przejdźmy do oceny tego konkretnego urządzenia. Zacznę od tego, co moim zdaniem jest największą zaletą, czyli trzy odrębne, pojemne pojemniki, które pozwalają na przygotowywanie różnych potraw w jednym czasie. To niewątpliwa oszczędność czasu i (przede wszystkim) energii elektrycznej. Każdy z pojemników ma pojemność 3 litrów, dzięki czemu możemy gotować całkiem spore porcje. Boczne wloty do uzupełniania wody w trakcie gotowania stanowią bardzo wygodne rozwiązanie, a baza wykonana ze stali szczotkowanej nadaje urządzeniu bardzo elegancki wygląd. Staje się ono dzięki temu ozdobą kuchni.

 

60 minutowy programator z funkcją wyłączania urządzenia zapobiega niepostrzeżonemu przegrzaniu potraw. Urządzenie wyposażone jest również w litrowy pojemnik do gotowania ryżu, a poszczególne elementy po złożeniu zajmują naprawdę niewiele miejsca. Ryż ugotowany na parze smakuje o wiele lepiej, niż ten gotowany tradycyjnie. 

Podsumowując, jest to eleganckie, praktyczne urządzenie, o wysokiej jakości wykończenia, które z pewnością warto mieć w swojej kuchni.

Wyświetlony 727 razy
© 2013-2019 by SN2.EU