czwartek, 20 marzec 2014 19:51

Sekret idealnego golenia

 

Rano czy wieczorem? Na mokro czy na sucho? Proces męskiego golenia skrywa w sobie wiele sekretów, a uzyskanie nienagannie gładkiej skóry twarzy może być nie lada wyczynem. Sposób na idealne golenie zdradza nam ambasador marki Bond Expert – Mariusz Czerkawski. „Golenie to dla mnie ten moment dnia, gdy mogę poświęcić mojej twarzy należytą uwagę, ale nie zajmuje mi to zbyt wiele czasu.

Fajnie jest w jego trakcie sięgnąć po kosmetyk, który je ułatwia i przyspiesza, a do tego ładnie pachnie”- mówi Mariusz Czerkawski. Jaki, więc moment dnia mamy wybrać?

 

Wersja klasyczna – golenie o poranku
Poranne golenie należy zacząć od … porządnego rozbudzenia! Po całej nocy skóra naszej twarzy jest zawsze lekko opuchnięta. Aby uniknąć podrażnień i zacięć proces golenia rozpocznijmy od umycia twarzy letnią wodą. Pobudzi to krążenie oraz zmniejszy opuchliznę, a w efekcie nasza skóra będzie podatniejsza na wszelkie zabiegi. Do golenia użyjmy koniecznie dobrego produktu, który zmiękczy nasz zarost np. pianki Bond Expert Classic. Obfita piana zapewni dokładne i komfortowe golenie. Należy pamiętać, że rytuał ten rozpoczynamy od miejsc gdzie zarost jest miękki, czyli szyi i policzków, stopniowo przechodząc do podbródka i górnej wargi. Nigdy nie golimy skóry dwa razy w tym samym miejscu – powoduje to podrażnienia, a także zawsze naciągamy skórę twarzy, by nie dopuścić do zacięcia. Po zakończonym procesie delikatnie wklepujemy wodę po goleniu lub balsam – najlepiej z linii Bond Expert Classic.

… a wieczorem Sensitive
Wieczorne golenie polecamy przede wszystkim Panom, którzy posiadają bardzo wrażliwą skórę twarzy. W tej sytuacji bezpieczeństwo zagwarantują odpowiednio dobrane kosmetyki. Seria Bond Expert Sensitive została stworzona z myślą o mężczyznach, których skóra jest wymagająca i skłonna do podrażnień. Do wieczornego golenia użyjmy, zatem pianki do golenia Bond Expert Sensitive. Zawarte w niej energetyzujące elementy pochodzenia morskiego - Oligoceane™ wprowadzają do skóry sole mineralne, oligoelementy, substancje nawilżające oraz witaminy zapewniając kompleksową regenerację komórek skórnych. Pianka skutecznie zmiękcza zarost oraz chroni skórę twarzy przed wysuszeniem. Po goleniu umyjmy twarz zimną wodą, która zmniejszy pory i załagodzi podrażnienia. W skórę twarzy wklepmy również wodę lub balsam po goleniu, koniecznie bez zawartości alkoholu!

Pojemność: 200ml
Cena: ok. 8zł

 

Media

© 2013-2020 by SN2.EU