sobota, 01 październik 2022 15:30

Jakie okrycia wierzchnie przydadzą się na jesień?

kurtki parki damskie kurtki parki damskie pexels

Jesień to nie tylko piękne, słoneczne dni i optymistyczne, kolorowe liście. To również pierwsze przymrozki, chłodne poranki i deszczowe, ponure dni.

Dlatego też okrycia wierzchnie właśnie jesienią stają się nieodłącznym elementem stylizacji. Warto przygotować je jeszcze zanim pojawią się chłody, aby były świeże i pasowały rozmiarem. Ważne jest oczywiście dopasowanie okrycia wierzchniego do preferencji, warunków i stylu życia. Jakie kolory okryć wierzchnich najlepiej sprawdzą się jesienią? Czy w nadchodzącym sezonie popularnością będą cieszyć się kurtki czy płaszcze? Które z nich mają więcej zalet? Czy w każdym sezonie konieczne jest kupowanie nowego okrycia wierzchniego, czy też lepiej wybierać klasyczne, uniwersalne kroje, które mogą być noszone przez wiele lat? Warto pamiętać również o tym, by okrycie wierzchnie współgrało z ubraniami noszonymi pod nim.

Czy na nadchodzący sezon wybrać lepiej kurtkę czy płaszcz? 

Gdy zbliżają się chłodniejsze dni wiele osób zastanawia się, czy lepszymi okryciami będą kurtki parki damskie, czy może eleganckie płaszcze damskie. Rozwiązanie nie jest zbyt łatwe. Kurtka jest z pewnością wygodniejsza, jednak bywa masywna. Płaszcze z kolei mogą nie ogrzać wystarczająco ciała w chłodniejsze dni. Dodatkowo kurtki parki damskie nie nadają się do każdej stylizacji. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zatem posiadanie zarówno kurtki, jak i płaszcza i noszenie ich w zależności od potrzeby. 

Jakie cechy powinno mieć jesienne okrycie wierzchnie, aby było bezpieczne? 

Okrycie wierzchnie ma nie tylko zapewnić nam ciepło w czasie chłodnych jesiennych poranków i wieczorów, ale również, zwiększyć naszą widoczność. Z tego powodu jesienne kurtki parki damskie i płaszcze powinny być wyposażone w minimum jeden element odblaskowy. Wystarczy to, by zwiększyć swoją widoczność na drodze. Dobrze również, aby były wyposażone w kieszenie, do których wsunąć można lekkie rękawiczki czy szalik. Jeśli nie lubimy chodzić z parasolem, na zmienną jesienną aurę najlepszym rozwiązaniem będzie okrycie wierzchnie z kapturem.

Kurtka na jeden sezon czy ponadczasowe ubranie na wiele lat?

Okrycia wierzchnie są dosyć drogimi ubraniami, a trendy w modzie nie zmieniają się w ich przypadku tak szybko. Dlatego warto wybierać kurtkę czy płaszcz, który będzie mógł być noszony przez kilka sezonów. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzi się pieniądze, ale również będzie się przyjaznym dla planety - nie wygeneruje się dodatkowych odpadków. Klasyczny płaszcz czy kurtka mogą być w szafie przez wiele sezonów, a wybór ubrania dobrej jakości gwarantuje, ze nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. 

Idealne okrycie wierzchnie - dopasowane do stylizacji i sytuacji

Jednak okrycie wierzchnie nie tylko powinno być wygodne - ważne jest również aby współgrało harmonijnie z całością stylizacji. Przede wszystkim na eleganckie ubrania lepiej zakładać płaszcz, który doda ponadczasowej klasyki do całości. Kurtki lepiej sprawdzą się w codziennych sytuacjach - zapewnią one wygodę i ciepło, a jednocześnie uzupełnią stylizacje mniej formalne.

© 2013-2020 by SN2.EU