wtorek, 23 listopad 2021 17:47

Tapczanik dla dziecka – czy to dobry wybór?

tapczanik dla dziecka tapczanik dla dziecka Pinio.com.pl

Aktualne wnętrzarskie trendy coraz częściej stawiają na połączenie praktycznych rozwiązań z ciekawym designem. Dotyczy to w szczególności projektów pokoi dziecięcych

. Nie da się ukryć, że wielu projektantów, jako alternatywę dla standardowego łóżka, proponuje tapczanik dla dziecka, który w pierwszych latach życia pełni funkcję łóżeczka z barierkami. Czy jest to mebel wart uwagi? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Łóżeczko - tapczanik dla dziecka – dlaczego warto je kupić?

Wyjaśnijmy zatem czym jest łóżeczko, które można przekształcić w tapczanik dla dziecka. To przede wszystkim mebel bardzo funkcjonalny, na pierwszy rzut oka wyglądający jak popularne, standardowe łóżeczko z barierkami. Różnica polega na tym, że posiada ono możliwość całkowitego demontażu barierek oraz bocznych ścianek. Dzięki temu zyskujemy łóżko, którego długość wynosi standardowo 140 cm. Tego rodzaju mały tapczanik dla dziecka z powodzeniem posłuży mu aż do okresu wczesnoszkolnego.

Tapczaniki jednoosobowe dla dzieci – zalety

Poza tym tapczanik może mieć dodatkowe udogodnienia, które w pierwszych latach życia będą niezwykle przydatne i umożliwią bezpieczny sen dziecka. Decydując się na ten typ mebla, warto w szczególności wziąć pod uwagę tapczanik dla dziecka z zabezpieczeniem. Znajdziesz go mi.in. w ofercie Pinio.com.pl. Niewielkich rozmiarów barierka, którą można umieścić na dowolnym boku łóżka chroni malucha przed ewentualnym upadkiem na ziemię podczas snu. Dzięki temu i rodzice mogą spać spokojnie. Jak bowiem wiadomo, w pierwszych 2-3 latach życia dziecko bywa szczególnie ruchliwe. Tym bardziej tapczanik z barierką dla dziecka będzie trafionym i odpowiedzialnym wyborem.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tapczanika dla dziecka?

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie łóżeczka- tapczanika dla dziecka? Niewątpliwie na materiał z jakiego jest wykonany. Trend na to, co eko od dawna towarzyszy nam nie tylko w zakresie odżywiania, ale i dotyczy rzeczy, którymi na co dzień się otaczamy. Wiele rodziców poszukuje dla swoich pociech mebli wykonanych z materiałów przyjaznych zdrowiu i trudno się temu dziwić. W końcu zdrowie jest najważniejsze. Dlatego tak ogromna w ostatnim czasie popularność mebli drewnianych. Tapczaniki jednoosobowe dla dzieci wykonane z drewna pomalowanego ekologicznymi farbami wydają się zdecydowanie najlepszym i najzdrowszym wyborem.

Biorąc także pod uwagę trwałość materiału, jakim jest drewno, możemy być spokojni, że łóżeczko, które następnie zamieni się w tapczanik dla dziecka to wybór na naprawdę kilka ładnych lat. Utrzymanie go w czystości jest niezwykle łatwe. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć mebel wilgotną szmatką.

© 2013-2020 by SN2.EU