poniedziałek, 03 maj 2021 13:08

Catering dietetyczny pruszków - dlaczego warto

catering dietetyczny pruszków catering dietetyczny pruszków pixabay

W ostatnich latach popularne stało się hasło get fit. Bycie zdrowym i wysportowanym stało się celem wielu osób. Rozwija się świadomość ludzi co do zalet takiego życia. Jedną z dróg do jego osiągnięcia stała się dieta pudełkowa. W artykule poniżej dowiecie się dlaczego warto rozważyć catering dietetyczny pruszków.

 

 

Dla kogo jest dieta pudełkowa

Catering dietetyczny jest to usługa, polegająca na dostarczaniu do klienta gotowych, pełnowartościowych posiłków na cały dzień. Rynek diet pudełkowych co roku się rozrasta i jest dostępny w wielu miejscach w kraju. Jest to również rynek, który rozwija się dynamicznie. W roku 2018 dostarczano catering do ok 13 mln konsumentów, by w roku następnym osiągnąć wynik 20mln doręczeń. Catering dietetyczny korzysta z zasad zdrowego żywienia, a wielu kucharzy i dietetyków z poszczególnych firm stara się przygotować i dostarczać dania, które będą zawierały wiele wartościowych składników odżywczych, pomagając nam w zdrowym funkcjonowaniu. 

Catering dietetyczny jest usługą, z której mogą korzystać wszyscy. Dieta pudełkowa skierowana jest zarówno dla tych osób, które po prostu chcą się dobrze, zdrowo odżywiać na co dzień, jak również do osób, których celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeśli przy zamawianiu diety, skorzystamy z porad dietetyka, możemy otrzymać także spersonalizowaną dietę, która będzie przeznaczona dla osób posiadających alergie czy choroby pokarmowe. 

Na co zwracać uwagę

Wybierając catering dietetyczny pruszków lub inny należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Pierwsze co może być dla nas istotne to zapoznanie się z przykładowym menu na stronie oferującej dietę pudełkową. Możemy wówczas sprawdzić zarówno różnorodność posiłków, jak również sprawdzić, czy będą nam one odpowiadać. Po drugie, istotne jest czy firma posiada możliwość konsultacji z dietetykiem, aby mógł nam on doradzić właściwy wybór diety dla nas. Po trzecie istotna jest także szeroka oferta cateringu. Dietę powinniśmy wybierać na podstawie analizy własnego BMI, rodzaju i ilości naszej aktywności fizycznej, naszych upodobań oraz składników, jakich nie lubimy oraz celu, jaki chcemy osiągnąć. 

Wybierając dietę, najpierw wybieramy jej rodzaj. Możemy skorzystać z diety standardowej (składającej się z najbardziej różnorodnych składników), diety wegetariańskiej, bezglutenowej, oczyszczającej, sportowej, diety samuraja lub diety dla kobiet w ciąży. Następnie wybieramy właściwą ilość kalorii oraz okres z jakiego chcemy z niej korzystać.

Catering dietetyczny najczęściej składa się z 5 różnych posiłków (śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji), które są smaczne, sycące, pozbawione monotonii czy powtórzeń.

Wady i zalety

Jak każdy produkt, catering dietetyczny może posiadać wady. Wybierając dietę pudełkową nie mamy wpływu na wybór konkretnych produktów i ich jakość oraz jest ona pozbawiona pełnej indywidualizacji. Dyskomfortem może być też konieczność odgrzewania posiłków, co w niektórych przypadkach może powodować nieznaczne pogorszenie pierwotnego smaku dań. Wiele konsumentów wskazuje również na dużą cenę takiej diety oraz słabe podejście do ekologii. Posiłki najczęściej przywożone są w plastikowych pudełkach, których nadmiar nie wpływa dobrze na planetę.

Z drugiej strony catering dietetyczny ma wiele zalet, które przewyższają mankamenty. Stosowana dieta jest skuteczna i wygodna. Dostarcza posiłki zbilansowane i zapewnia ich regularność. Z uwagi na 5 posiłków, jesteśmy zmotywowani do zjadania ich w odstępie ok 3-4 godzin, co niweluje poczucie głodu oraz znacznie zmniejsza ryzyko podjadania między posiłkami. Dieta pudełkowa to także ogromna oszczędność czasu, którego nie musimy poświęcać na samodzielne gotowanie czy robienie zakupów. Nie musimy też posiadać umiejętności kulinarnych, bo dania przywożone są bezpośrednio do nas.

Na pewno catering dietetyczny pomaga osiągnąć zamierzony cel niskim nakładem środków i pozwala nam zyskać więcej czasu oraz siły na realizację innych wartościowych aktywności.

© 2013-2020 by SN2.EU