czwartek, 10 grudzień 2020 12:29

Kot syjamski – dlaczego warto wybrać tę rasę?

kot syjamski kot syjamski

Kot syjamski towarzyszy człowiekowi od wieków – i nie ma w tym twierdzeniu ani krztyny przesady. To jedna z najstarszych kocich ras. Choć być może kojarzy się (jak to zwierzęta rasowe) z tym, że posiadanie go wymaga wykwintnych zabiegów pielęgnacyjnych, to prawda jest zupełnie inna.

 

  1. Kot syjamski – między kotem a psem.
  2. Prosta pielęgnacja kota syjamskiego.

Kot syjamski zachwyca swoim pięknem i smukłym ciałem. To prawdziwa kocia elegancja w najlepszym wydaniu. Charakterystyczne jest to, że koty syjamskie są półalbinosami – kocięta rodzą się zupełnie białe i dopiero w miarę dorastania na ich sierści pojawia się w charakterystycznych miejscach czarna i brązowa sierść. To, co najbardziej przyciąga potencjalnych właścicieli kotów syjamskich, to ich niebieskie lekko skośne oczy. Jednak poza unikalną urodą, równie fascynujący jest charakter kotów syjamskich. Co więc kryją w sobie koty pochodzące z rejonu południowo-wschodniej Azji?

Kot syjamski – między kotem a psem

Kot syjamski może być kapitalnym rozwiązaniem nie tylko dla tych osób, którzy kochają te mruczące stworzenia, ale także dla tych, którzy chcieliby mieć psa, jednak z pewnych względów nie mogą się na niego zdecydować. Cechą upodabniającą koty syjamskie do psów jest to, że kot syjamski bardzo się do człowieka przywiązuje. Można mieć w nim wspaniałego towarzysza codziennych czynności. Kot syjamski wyparł się trochę swojej kociej natury, do której należy także pewna niedostępność i chodzenie własnymi ścieżkami. Jednak rasa ta nie zapomniała do końca o swoim charakterze. Mimo iż daje się wytresować, to przedstawiciele kotów syjamskich potrafią w tym względzie powiedzieć: STOP. Jeśli tresura, to tylko na własnych warunkach. Kot syjamski szuka kontaktu ze swoim właścicielem – dlatego też rasa tych kotów należy do „gadatliwych”, co bez wątpienia jest urocze i potrafi umilić dzień czy odstresować.

kot syjamski

Prosta pielęgnacja kota syjamskiego

Rasowe koty, czyli tak zwana kocia arystokracja, mimowolnie kojarzą się z czasochłonnymi zabiegami pielęgnacyjnymi z użyciem specjalistycznych środków. Kot syjamski jest jednak pod tym względem (kolokwialnie mówiąc) dość prosty w obsłudze. Oczywiście jak o każde żywe stworzenie trzeba o niego dbać (zarówno o odpowiednie pożywienie, jak i wygląd), jednak poza zapewnieniem odpowiedniej karmy i wyszczotkowania od czasu do czasu sierści, kot syjamski https://abc-kot.pl/kot-syjamski/ nie wymaga zbyt wiele zachodu. To kot na nasze zabiegane czasy. Jeśli jesteśmy prawdziwymi miłośnikami tej rasy, warto zdecydować się na dwa koty syjamskie. W takich okolicznościach reprezentant tej rasy czuje się najlepiej.

 

© 2013-2020 by SN2.EU