poniedziałek, 30 listopad 2020 16:37

Oprawa luster – mały detal, ogromna różnica

oprawa luster oprawa luster

Lustro to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Pełni przede wszystkim funkcje użytkowe, jednak coraz częściej także dekoracyjne. Bogactwo jego kształtów, ale i sama oprawa luster daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, które pozwolą podkreślić styl i wyjątkowość każdego pomieszczenia.

 

Oprawa luster – napełnij wnętrza stylem

Lustra od dawna kojarzyły się z przepychem i dostojnością. Bogato zdobione oprawy przykuwały niegdyś uwagę w salonach najmożniejszych rodzin. Dziś każdy może pozwolić sobie na ten luksus i pokusić się o nietypową aranżację swoich pomieszczeń za ich pomocą. Lustra są świetnym dopełnieniem stylu każdego domu. Dodatkowo pomagają rozświetlić pomieszczenie, dzięki grze świateł oraz optycznie je powiększyć. Istotny będzie wybór samego kształtu i wielkości, alei i oprawa luster.

I tak w pomieszczeniach skandynawskich rama powinna być wykonana z naturalnych materiałów - drewna bądź skóry - oraz posiadać proste kształty bez zdobień. Z kolei w  ponadczasowych tradycyjnych wnętrzach wprost przeciwnie - tu oprawa powinna bazować na bogatych zdobieniach i ręcznym rzeźbieniu oraz masywnym wyglądzie. W pomieszczeniach w stylu minimalistycznym i industrialnym idealnie sprawdzi się oprawa luster delikatna, lekka i prosta z jak najmniejszą ilością zdobień wykonana z metalu, drewna lub materiałów pochodzących z recyklingu. Natomiast w pomieszczeniach glamour,  aby uzyskać wyjątkowy efekt wystarczy rama lustra powleczona srebrną lub złotą farbą. W mieszkaniach loftowych idealnie sprawdzą się lustra w oprawie ze skóry. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym coraz częściej są lustra powieszone na skórzanym pasku, które dodają ekstrawagancji i niepowtarzalności każdemu wnętrzu.

Oprawa luster – gotowa czy na zamówienie?

Rynek oferuje niezliczoną liczbę modeli luster i wzorów ram wykonanych najczęściej z listew drewnianych lub profili aluminiowych. Przy niewielkim budżecie możemy dopasować rodzaj oprawy lustra do naszych wnętrz. Pamiętajmy jednak, że jeśli stawimy na oryginalność trudno będzie nam wybrać model niepowtarzalny. Warto zatem postawić na designerskie ramy dostępne w  specjalistycznych sklepach. Pozwoli to nam wyróżnić nasze wnętrza.

Oprawa luster na zamówienie to prosty sposób na zapewnienie unikalności oraz podkreślenie ekstrawaganckiego stylu naszych pomieszczeń.  Charakteryzują się one  niebanalnym wzornictwem, ciekawymi fakturami oraz bogactwem kolorystycznym, co  sprawia, że są jedyne i niepowtarzalne przez co doceniane przez naszych gości. Niewątpliwe zalety tego rozwiązania to materiały najwyższej jakości, możliwość nieograniczonego wyboru kształtu oprawy do lustra oraz dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb. Bez względu na styl naszych wnętrz, specjaliści sklepach oferujących oprawę luster na zamówienie pomogą nam idealnie dobrać ramę z bogatej oferty lub też sporządzą wyjątkową oprawę w oparciu o naszą wizję. Potężna bogato zdobiona oprawa luster w holu i salonie, proste i delikatne kształty w sypialni czy też kilka luster o różnych niebanalnych kształtach tworzących spójną całość w łazience pozwolą nadać naszym wnętrzom oryginalności i niepowtarzalności.

 

© 2013-2020 by SN2.EU