poniedziałek, 01 czerwiec 2020 18:17

Top - nieodzowny element manicure hybrydowego

Top do hybryd Top do hybryd

Podczas robienia paznokci hybrydowych tych mniej i bardziej kolorowych, zawsze jednym z ostatnich elementów jest aplikacja topu czyli preparatu zabezpieczającego stylizację, oraz w zależności od produktu nadającego jej połysk lub pozostawiając ją w wersji matowej. Top do lakierów hybrydowych pełni funkcję ochronną oraz ma ogromny wpływ na trwałość wykonanego manicure.

Jest również produktem niezbędnym podczas tworzenia wszelkich zdobień przy użyciu pyłków lub brokatów do paznokci - wyjaśnia ekspert marki NOX Nails. Czym więc kierować się podczas poszukiwań tego idealnego topu? Na jaki preparat zwieńczający stylizację postawić? W jakiej sytuacji który z produktów sprawdzi się lepiej? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

Jaki top do lakierów hybrydowych wybrać?

Na rynku wyróżniamy kilka topów do hybryd, które różnią się od siebie właściwościami oraz zastosowaniem. Każdy z nich ma jednak mianownik wspólny - zabezpieczenie stylizacji. To właśnie za sprawą odpowiedniego doboru komponentów top do paznokci hybrydowych ochrania je przed uszkodzeniami zewnętrznymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz wpływem detergentów. Jakie więc topy wyróżniamy?

1. Klasyczny top do lakierów hybrydowych

Najbardziej popularny top do hybryd, który jest polecany przede wszystkim do stylizacji w których chcemy wykorzystać brokaty lub pyłki do paznokci. Dlaczego? Ponieważ po jego aplikacji i utwardzeniu pozostaje warstwa dyspersyjna, czyli lepka warstwa umożliwiająca łączenie kolejnych produktów. To właśnie na nią aplikuje się pyłki lub brokaty, a następnie ponownie utwardza. Jeżeli jednak nie chcemy korzystać z ozdób do paznokci, wspomnianą warstwę wystarczy przemyć cleanerem do paznokci - w ten sposób pozbywamy się warstwy dyspersyjnej, a na paznokciach uzyskujemy niesamowity błysk. Oczywiście wspomniane efekty do paznokci można również aplikować bezpośrednio na utwardzony kolorowy lakierh hybrydowy, choć aplikując na top do hybryd uzyskamy większy połysk. Klasyczny top do lakierów hybrydowych sprawia że stylizacja jest w pełni zabezpieczona od 14 do 21 dni.

2. Top no wipe do lakierów hybrydowych

Jest to ulepszona wersja klasycznego topu do hybryd, która po utwardzeniu w lampie UV/LED nie pozostawia lepkiej warstwy. Jest to więc świetny produkt jeżęli nie mamy pod ręką alkoholu izopropylowego, lub po prostu lubimy oszczędność czasu. Top no wipe jest zazwyczaj nieco droższy od klasycznego topu, choć warto wspomnieć że jego błysk utrzymuje się dłużej na paznokciach. Top bez przemywania ze względu na swoją strukturę jest świetnym wykończeniem paznokci przedłużanych za pomocą żeli budujących, akrylożeli lub baz budujących. Sprawdza się również w przypadku bardziej sypkich pyłków do paznokci, które wcieramy bezpośrednio w wykonaną stylizację i które nie wymagają warstwy dyspersyjnej do utrzymania się na paznokciach. Top no wipe do lakierów hybrydowych sprawia że stylizacja jest w pełni zabezpieczona od 21 nawet do 28 dni.

3. Matowy top do lakierów hybrydowych

Matowy top do hybryd jest odpowiedzią na życzenie osób, które w prosty sposób chcą uzyskać efekt satynowych lub matowych paznokci hybrydowych. Aplikuje się go w ten sam sposób co klasyczny top do hybryd lub top no wipe, czyli bezpośrednio na utwardzony kolorowy lakier. I choć matowy top całkowicie odmienia stylizacje pozbawiając ją blasku, to pełni taką samą funkcję jak inne preparaty wykańczające - ochrania ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jest to więc świetny wybór dla osób które w łatwy i szybki sposób chcą zupełnie odmienić oblicze klasycznego manicure hybrydowego. Warto również wspomnieć że matowy top do hybryd nie wymaga przmywania cleanerem warstwy dyspersynej, gdyż takowej nie pozostawia. Wystarczy więc utwardzić go w lampie i cała stylizacja gotowa. Matowy top do lakierów hybrydowych sprawia że stylizacja jest w pełni zabezpieczona od 14 do 21 dni.

Jak bezpiecznie usunąć top hybrydowy?

Wiemy już na jaki top postawićw jakiej sytuacji, czas więc przejść do kolejnego niezwykle ważnego elementu czyli usuwania paznokci hybrydowych. Każdy z wspomnianych topów rozposzcza się acetonie, choć warto wspomnieć że znacznie łatwiej będzie nam pozbyć się ich warstwy, uprzednio matowiąc paznokcie za pomocą bloczka polerskiego. Pamiętajmy jednak że taka forma usuwania stylizacji hybrydowej jeżeli korzystamy z niej zbyt często, może być szkodliwa dla naszych paznokci. Lepszym więc wyborem będzie korzystanie z metod mechanicznych. W tym celu możemy użyć np. frezarki, za pomocą której nie narażamy skórek oraz płytki paznokcia na działanie silnego rozpuszczalnika.

Funkcje topu do paznokci hybrydowych

Top do lakierów hybrydowych to niezbędny element każdej kolekcji produktów do manicure. Przy jego wyborze należy pamiętać że to właśnie on odpowiada ze efekt jaki finalnie uzyskamy. Dobierajmy więc produkty do swojej płytki paznokcia oraz rodzaju stylizacji jaką chcemy wykonać. W ofercie marki NOX Nails do zapoznania z którą gorąco zachęcamy, z pewnością każda z klientek znajdzie coś dla siebie.

Wyświetlony 64 razy
© 2013-2019 by SN2.EU