środa, 05 grudzień 2012 15:38

Co wielkie Polki oferują w akcji charytatywnej

Ten dzień nadchodzi wielkimi krokami! 14 grudnia w Lublinie odbędzie się pierwszy charytatywny koncert organizowany przez portal Agaty Młynarskiej OnaOnaOna.com. Inicjatywę wspierają między innymi patron honorowy, Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska, a także Anna Dymna,
Beata Tyszkiewicz, Alicja Majewska, Ewa Błaszczyk, Monika Kuszyńska, Olga Bończyk i inne osoby o wielkich sercach.

Celem koncertu jest zbiórka funduszy na rzecz Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli – ośrodka, który tworzyła i w którym pracuje Profesor Elżbieta Starosławska.  Pani profesor jest laureatką nagrody przyznanej w plebiscycie „3 razy ONA” organizowanym przez portal OnaOnaOna.com. Do plebiscytu zgłosiła ją Henryka Krzywonos, która również aktywnie angażuje się w organizację koncertu.

Na licytację zostały przekazane przedmioty o znacznej wartości sentymentalnej.

Są to między innymi:

– pióro i wizytownik Małżonki Prezydenta RP, Pani Anny Komorowskiej
– fragment piosenki „Róbmy swoje” z dedykacją jej autora, Wojciecha Młynarskiego oraz książka „Wojciech Młynarski – Moje ulubione drzewo, czyli Młynarski obowiązkowo” z osobistą dedykacją
– płyta winylowa Ireny Santor z dedykacją
– obraz „Starsza siostra” Andrzeja Sobczyka (płótno, akryl, 65x81,5 cm)
– książka „Razem Mimo Wszystko” oraz prywatny podarunek od Anny Dymnej
– książka Beaty Tyszkiewicz „Nie wszystko na sprzedaż” wraz z dedykacją oraz ozdobna chusta z jej prywatnych zbiorów
– dwie książki niespodzianki z archiwum domowego Henryki Krzywonos-Strycharskiej
– akwarela Andrzeja Wasilewskiego (30x40 cm) „Warszawa wg Canaletta”

Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup cytometru przepływowego do diagnozowania nowotworów układu chłonnego. To sprzęt, który może odmienić los wielu chorych.

Każda złotówka jest ważna. Finansowego wsparcia można udzielić na kilka sposobów, np. wykupując „cegiełkę” (czyli wpłacając pieniądze na konto fundacji) lub biorąc udział w licytacji przedmiotów ofiarowanych na aukcję przez osoby znane i popularne. Jakie to przedmioty, informujemy na bieżąco na stronach naszego portalu – powiedziała Agata Młynarska, założycielka OnaOnaOna.com.

Przedmioty na aukcję przekazały między innymi takie osoby jak Anna Komorowska, Beata Tyszkiewicz, Irena Santor, Henryka Krzywonos oraz Wojciech Młynarski.

W koncercie, który odbędzie się w lubelskim Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego wezmą udział znane i cenione artystki polskiej sceny muzycznej i nie tylko: Alicja Majewska, Ewa Błaszczyk, Olga Bończyk, Majka Jeżowska, Monika Kuszyńska i Joanna Kurowska.

Współorganizatorem wydarzenia jest „Razem – Fundacja Onkologii Lubelskiej”. W prace nad jego przygotowaniem włączyły się Kluby ONA w Lublinie i Puławach.
Honorowy patronat nad koncertem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Festiwalowi patronuje portal Agaty Młynarskiej - OnaOnaOna.com - miejsce spotkań kobiet twórczych i  aktywnych.

Zapraszamy na koncert 14 grudnia, godz. 19.00, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Akademickiej 15 w Lublinie.

Więcej informacji dotyczących akcji charytatywnej: www.onaonaona.com
© 2013-2020 by SN2.EU