piątek, czerwiec 21, 2024
środa, 01 marzec 2023 16:38

Czym jest waporyzator, do czego służy i jak z niego korzystać?

waporyzatory waporyzatory mat.prasowe

Palenie nie jest zdrowe i wie o tym każdy z nas. Jednak wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić dnia bez chwili relaksu z ulubionym papierosem, fajką, lufką, skrętem… Jednak czy zamiast tych wszystkich metod nie można stosować czegoś zdrowszego do inhalacji ziół? Oczywiście, że można. Właśnie dlatego wymyślono waporyzatory.

Czym jest waporyzator?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie o samo urządzenie. Waporyzator to ciekawa alternatywa dla klasycznych sposobów przyjmowania substancji aktywnych poprzez palenie. Jest urządzeniem elektronicznym, które może pracować stacjonarnie, podłączone do zasilania, albo może mieć charakter przenośny i wówczas do jego zasilania służy akumulator, który można ładować. Różnorodne modele można poznać bliżej pod adresem https://cannabis-spot.pl/kategoria/akcesoria-do-palenia/waporyzatory/.

Jak działa waporyzator i do czego służy?

Waporyzator jest urządzeniem, które służy do kontrolowanego ogrzewania suszu (np. ziół lub suszu CBD). Działa na zasadzie ekstrahowania substancji aktywnych bezpośrednio do strumienia gorącego powietrza. Nie zachodzi w nim proces spalania, a jedynie ogrzewanie do oczekiwanego zakresu temperatur. Dzięki temu po uwolnieniu substancji aktywnych, zioła nie są spalane. Co za tym idzie, nie pojawiają się szkodliwe substancje smoliste i inne produkty uboczne. Tym samym nie są wciągane do płuc, co sprawia, że wykorzystanie waporyzatora jest znacznie zdrowsze niż klasyczne palenie papierosów lub nawet palenie z lufki.

Czy oprócz właściwości zdrowotnych waporyzator oferuje jeszcze jakieś zalety?

Waporyzator oferuje jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę. Ekstrahując substancje aktywne do gorącego powietrza, nasyca je. Pary szybko przedostają się do komórek ciała, cały czas będąc nasyconymi składnikami aktywnymi. Dzięki temu działanie ziół jest odczuwane znacznie szybciej niż w przypadku zażywania ich w jakikolwiek inny sposób.

Co więcej, wiele urządzeń posiada możliwość regulacji temperatury w trakcie użytkowania. Dzięki temu możliwe jest ekstrahowanie związków czynnych zgodnie z naszą wolą i takie dostosowywanie  parametrów, aby osiągnąć optymalne korzyści zdrowotne.

Waporyzator do CBD. Czy to dobry pomysł?

Susz CBD jest w Polsce w pełni legalny i można go wykorzystywać w ramach leczenia jako terapię niekonwencjonalną, wspomagającą klasyczne leczenie farmakologiczne. Dlatego też należy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie, które pomoże we wdychaniu par CBD.

Waporyzator jest bez wątpienia najlepszym wyborem ze względu na dwie podane wcześniej przyczyny. Dzięki jego pracy można uzyskać naprawdę wysokie dawki CBD, co przekłada się na szybkie i bardzo efektywne działanie tego związku aktywnego.

Wybierając waporyzator do CBD, warto od razu zainwestować w urządzenie z górnej półki, które będzie miało wysokiej jakości elementy konstrukcyjne - na przykład ceramiczny ustnik. Dzięki temu z całą pewnością uzyskasz pozytywne efekty bez obawy o to, jak działa samo urządzenie.