sobota, maj 18, 2024
środa, 18 maj 2022 12:33

Życie intymne ważniejsze niż myślisz!

Życie intymne ważniejsze niż myślisz! Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Życie seksualne jest nieodłączną częścią istnienia ludzkości – bez niej nie bylibyśmy w stanie przetrwać na ziemi tyle czasu. Od wieków ludzie przypisywali intymności znaczenie wręcz mistyczne, chroniąc je za pomocą tabu czy obrzędów, takich jak małżeństwo.

Jednak dwójka ludzi łączy się ze sobą nie tylko w celu spłodzenia potomstwa czy wytrwania w związku do końca życia. Seks to również wielka przyjemność oraz okazja do wyrażenia uczuć do drugiej osoby w taki sposób, w jaki nie jest to możliwe inaczej.

Życie seksualne jest nieodłączną częścią istnienia ludzkości – bez niej nie bylibyśmy w stanie przetrwać na ziemi tyle czasu. Od wieków ludzie przypisywali intymności znaczenie wręcz mistyczne, chroniąc je za pomocą tabu czy obrzędów, takich jak małżeństwo.

Jednak dwójka ludzi łączy się ze sobą nie tylko w celu spłodzenia potomstwa czy wytrwania w związku do końca życia. Seks to również wielka przyjemność oraz okazja do wyrażenia uczuć do drugiej osoby w taki sposób, w jaki nie jest to możliwe inaczej.

Pozytywny wpływ seksu na zdrowie psychiczne

Czy wiesz, że stosunek seksualny nie tylko służy spłodzeniu potomstwa, nie tylko jest przyjemny, nie tylko wyraża uczucia, ale również jest dobry dla psychiki? Jeśli nie, czytaj dalej, w dalszej części tekstu przedstawiami kilka argumentów, dla których można spojrzeć na seks nieco bardziej naukowym okiem.

1. Wyższy poziom serotoniny.

Serotonina popularnie nazywana jest hormonem szczęścia. Jeśli poziom tego związku w Twoim organizmie jest niski, możesz mieć trudności z wywiązywaniem się z obowiązków czy wykonywania zadań. Więcej serotoniny oznacza większą motywację i samozadowolenie. W trakcie stosunku i szczytowania jej stężenie we krwi podnosi się, co pozytywnie wpłynie na Twoją psychikę.

2. Wyższa samoocena.

Rola stosunku seksualnego jest również związana z poczuciem własnej wartości. Dlatego jeśli zależy Ci na Twojej psychice, nie spychaj na dalszy plan intymności, lecz zadbaj, by zajmowała w Twoim życiu właściwe miejsce.

3. Lepszy sen.

Stosunek seksualny pomaga w wydzielaniu hormonów odpowiedzialnych za sen i walkę ze stresem, dlatego nic dziwnego, że po wszystkim często chce Ci się spać. To nic złego – odpowiednia ilość jakościowego snu przekłada się na Twoje zdrowie psychiczne.

Jak widzisz, pozytywny wpływ seksu na psychikę jest wyraźny. Dlatego jeśli chcesz zadbać o to, by zadbać o zdrowie umysłowe w większym stopniu, wypróbuj produkt Kamagra, który poprawi jakość Twojego stosunku i zredukuje zaburzenia erekcji.