sobota, maj 25, 2024
środa, 27 październik 2021 14:57

Jaki statyw do telefonu wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze tripodu do smartfona?

sklep z akcesoriami do telefonów sklep z akcesoriami do telefonów pixabay

Coraz częściej korzystamy z telefonów na przykład w celu nagrywania filmów, następnie umieszczanych w internecie lub po prostu – do domowego archiwum. Dzięki wysokiej jakości smartfonów nie trzeba już sięgać po duże, skomplikowane, profesjonalne kamery oraz inny złożony sprzęt wizualny. Do takiego smartfona najczęściej przydaje się profesjonalny statyw.

Statyw do smartfona

Statyw, zwany inaczej tripodem, przydaje się na przykład podczas robienia amatorskiej sesji zdjęciowej. Dla osób prowadzących własne kanały w serwisie Youtube jest obecnie bardzo szeroki wybór statywów pod smartfony, począwszy od niewielkich modeli na biurko, uzupełnionych jednocześnie o uchwyty do selfie. Takie niewielkie statywy oraz uchwyty są bardzo mobilne, poręczne i wygodne. Statywy wykorzystywane na przykład do robienia selfie często posiadają również funkcję pierścieniowego oświetlenia, dzięki któremu oprócz znakomitego oświetlenia fotografowanego obszaru można na przykład poprawić makijaż używając smartfona jako zamiennika lusterka. Tego typu pierścieniowe statywy występują w wersjach wysokich jak i typowo biurkowych. Statyw do telefonu różni się nieco od statywu do aparatu fotograficznego, jednak wiele z nich pełni obydwie te funkcje. Niejeden sklep z akcesoriami do telefonów online oprócz statywów przeznaczonych do smartfonów i aparatów oferuje również specjalne ekrany do rzutników na statywach. Tego rodzaju sprzęt przydaje się nie tylko podczas projekcji filmów nagrywanych smartfonem na statywie. 

Rodzaj tripoda do telefonu

Wybierając tripod do smartfona można wybierać pomiędzy urządzeniami analogowymi, jak i tymi na pilota, pozwalającymi zdalnie sterować całym urządzeniem. Niezależnie od tego, czy wybierzemy statyw bez zasilania, czy też ten wykorzystujący dobrodziejstwa nowoczesnych technologii, musi być on przede wszystkim stabilny i łatwy w obsłudze, aby nie tracić zbyt wiele czasu na ustawianie go we właściwej pozycji. Statyw do smartfona na biurko o wiele łatwiej ustawić, niż wysoki statyw. W wielu sytuacjach model biurkowy jest całkowicie wystarczający. Zwłaszcza statywy z lampami posiadają liczne dodatkowe parametry, jak na przykład możliwość regulacji tego oświetlenia oraz zmianę jego barwy. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy statyw wyposażony jest w samowyzwalacz. Najtańsze statywy można kupić już w cenach od kilkudziesięciu złotych. Jak zwykle ma to miejsce w przypadku zdobyczy technologii – im droższy i bardziej skomplikowany model, tym więcej możliwości podczas robienia zdjęć czy kręcenia filmów za pomocą telefonu on daje. Statywy do telefonów w MaxSklep mogą również przyjmować formę statywu teleskopowego, dzięki czemu z łatwością można się z nim przemieszczać, a także – ustawiać łatwiej wybraną wysokość. Jest wiele stabilnych, lekkich statywów z lampą do wyboru. Wystarczy odwiedzić sklep internetowy, gdzie mają Państwo także możliwość zasięgnąć fachowej rady personelu, co do konkretnych modeli takich statywów.