wtorek, 26 styczeń 2021 15:32

Grzejniki dekoracyjne do salonu – pomoc w zakupie

grzejniki dekoracyjne do salonu grzejniki dekoracyjne do salonu fot. materiały prasowe

Grzejniki to urządzenia pełniące przede wszystkim funkcje praktyczne. Wybierając grzejnik zastanawiamy się najczęściej jakie będą jego rozmiary, moc, ilość żeberek lub inne praktyczne parametry.

Rzadziej myślimy o nich pod kątem ich właściwości estetycznych. Tymczasem, coraz więcej grzejników dedykowanych do salonów to swoiste dzieła sztuki, mogące nie tylko ogrzać nasze wnętrze, ale również dopełnić jego aranżacji. Poniżej podpowiadamy – po jakie grzejniki do salonu warto sięgnąć, jeśli zależy nam by prezentował się atrakcyjnie.

 

Grzejnik grzejnikowy nierówny – czyli jak wybrać, by trafić?

Grzejniki do niedawna jeszcze kojarzyły nam się przede wszystkim ze starymi, żeliwnymi urządzeniami, które choć gwarantowały ciepło, to jednak szpeciły nasze wnętrza. Grzejniki takie były najczęściej szare, ich powierzchnia chropowata, a wygląd – odstraszający. Na szczęście, technologia poszła znacząco do przodu i obecnie znaleźć możemy wiele grzejników o wysokich walorach estetycznych.

Najczęściej, grzejniki dekoracyjne stosujemy w łazienkach. Wówczas, sięgamy po tak zwane grzejniki drabinkowe, skonstruowane z poziomych i pionowych rurek. Grzejniki takie są przydatne nie tylko jako źródło ciepła, ale nadają się również do osuszania ręczników, wypranej bielizny, tkanin niedużych rozmiarów.

Oczywiście, w salonie grzejnik taki nie wyglądałby zbyt atrakcyjnie. Przede wszystkim, zaburzałby całą atmosferę tego pomieszczenia, wprowadzając klimat typowy dla łazienek. Dlatego jeśli zależy nam na zastosowaniu grzejników dekoracyjnych w salonie, warto wybrać modele dedykowane dokładnie do tego pomieszczenia. Po jakie szczególnie warto sięgnąć? Oto kilka najpopularniejszych modeli grzejników dekoracyjnych do salonu, którym zaufały tysiące Polek i Polak wyposażających swoje wnętrza.

Najmodniejsze modele grzejników dekoracyjnych do salonu

Model AKSON marki Termix to wybór osób, którym zależy na elegancji i stylu. Grzejnik ten wygląda zupełnie – nietypowo. Jego front przypomina skrzydło drzwi, w którym znajdują się kwadratowe prześwity. Dzięki temu, grzejnik wygląda bardziej jak specyficzna, geometryczna rzeźba wyeksponowana na tle ściany, a nie zwykły kaloryfer. Grzejnik taki idealnie pasuje do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

Popularne są również grzejniki dekoracyjne do salonu pionowe, wąskie, złożone z dużej ilości rurek ustawionych blisko siebie. Szczególnie warto wybierać grzejniki wykonane z rurek o przekroju prostokątnym lub kwadratowym. Wyglądają o wiele szykowniej niż ich standardowe odpowiedniki, wykonane z orurowania o przekroju okrągłym. Modele SANTORINI, LAMIA oraz SCYLLA są niezwykle estetyczne; wyglądają jak wąskie, wysokie drzwiczki złożone z dużej ilości prętów. Świetnie sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach nowoczesnych, ale również tych urządzonych na bogato, a także biurach lub gabinetach.

Warto również wspomnieć o modelach RAVENNA i GENUA – grzejnikach o niezwykle konceptualnej budowie. Składają się z trzech połączonych elementów w kształcie prostokątów. Jeden z nich znajduje się pośrodku, dwa pozostałe tworzą jego „wizualne” skrzydła. Środkowa część grzejnika prezentuje barwy zbliżone do naturalnego drewna; dodatkowo, znajdują się w niej niewielkie otwory, wykonane w regularnym odstępach. Pozostałe dwie części – tworzące skrzydła – to elementy w kolorze grafitowym, które dopełniają całościowej kompozycji. 

© 2013-2020 by SN2.EU