piątek, 30 październik 2020 12:05

Siedzisko w kuchni – jak stworzyć klimatyczną aranżację?

siedzisko w kuchni siedzisko w kuchni

Przytulny nastrój w pomieszczeniu sprawia, że chętniej do niego powracamy. Siedzisko to przestrzeń, którą kojarzymy wyłącznie z tym co przyjemne: relaksem, ulubionym ciepłym napojem czy dobrą książką. To też wymarzone miejsce dla typowej jesieniary.

Dlaczego więc takiego miejsca nie stworzyć sobie w kuchni? Poznaj sposób na modną i wygodną aranżację, i dowiedz się, jak urządzić kuchnię z siedziskiem.

Kuchnia z siedziskiem – sposób na klimatyczne miejsce

Współczesna kuchnia to już nie tylko przestrzeń robocza, a wręcz reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Stąd też typowo salonowe elementy wystroju, coraz śmielej wkraczają do kuchni. Zwłaszcza kiedy do dyspozycji mamy aneks kuchenny albo kuchnię otwartą. Świetnym tego przykładem jest właśnie siedzisko. Specjalnie zaaranżowane siedzisko w kuchni umożliwia komfortowy odpoczynek, gdy na kuchence gotuje nam się zupa czy kiedy w piekarniku piecze się aromatyczne ciasto. Tapicerowane siedzisko, które zdobią miękkie poduszki w tym czasie zaprasza nas na chwilę relaksu. Ale taki element kuchennej zabudowy jest też wyjątkowo praktyczny. Z reguły bowiem może stanowić dodatkowe miejsce do przechowywania. Siedzisko ze schowkiem jest nie tylko wygodne, ale pomieści też na przykład książki czy kuchenne akcesoria.

siedzisko w kuchni

siedzisko w kuchni

Siedzisko w kuchni – jak zaprojektować?

Siedzisko może stać się elementem kuchennej wyspy czy półwyspu – wtedy znajdzie się na granicy kuchni i pokoju dziennego. Możemy zaplanować go także we wnęce, przy dowolnej ścianie w ciągu kuchennej zabudowy albo przy oknie: na parapecie lub jako osobny mebel. Siedzisko pod oknem może mieć dodatkową zaletę, jaką jest piękny widok. Jeżeli do zagospodarowania mamy większą przestrzeń, możemy również zdecydować się na siedzisko narożne.

Kiedy chcemy stworzyć klimatyczne miejsce, niezbędna jest też odpowiednia aranżacja. Doskonale sprawdzą się tu miłe w dotyku tkaniny, miękkie poduszki czy pikowania. Przytulności dodadzą ciepłe, pastelowe barwy. Nasze siedzisko oczywiście może być też tapicerowane, jednak z uwagi na charakter pomieszczenia, jakim jest kuchnia, dobrze jest mieć możliwość łatwego wyczyszczenia obicia. Nawet gdy siedzisko w kuchni nie jest bezpośrednio narażone na zabrudzenia, w tkaninę mogą wnikać intensywne, kuchenne zapachy. Dobrze jest więc mieć możliwość jej łatwego odświeżenia.

Siedzisko pod oknem w kuchni

Siedzisko pod oknem w kuchni

Modne rozwiązania: ławka i skrzynia

Układ niektórych pomieszczeń sprawia, że nie możemy pozwolić sobie na typowe, wbudowane siedzisko. Czy jednak w takiej sytuacji zupełnie musimy z niego rezygnować? Absolutnie! Alternatywą może być chociażby zakup stylowej skrzyni wykończonej wygodnym miejscem do siedzenia. Jej wymiary możemy dopasować do miejsca, które jesteśmy w stanie wygospodarować, a w razie potrzeby mobilny mebel zawsze będziemy mogli przesunąć. Drugim rozwiązaniem może być zastąpienie, ustawianych przy stole krzeseł, ławką. Ławka z poduszkami czy pikowanym obiciem również stworzy klimatyczny nastrój, ale i pomieści większą liczbę osób. Skrzynie, ławki i siedziska to meble, które pozwalają nam kreować stylową i praktyczną przestrzeń. Naprawdę warto więc wziąć je pod uwagę już na etapie projektowania kuchni.

÷

Wszystkie wyżej zaprezentowane realizacje siedzisk w kuchni wykonane są przez zespół Verle. Więcej inspiracji czerpać można z ich strony internetowej (https://verlekuchen.com/) czy też showroomu.

Wyświetlony 82 razy
© 2013-2020 by SN2.EU