środa, czerwiec 12, 2024
wtorek, 18 październik 2022 11:10

Rozliczenie podatkowe online - dlaczego jest dziś tak bardzo popularne?

PIT 36 online PIT 36 online

Przez wiele lat coroczne rozliczenie z fiskusem, było dla wielu osób okresem nieprzespanych nocy. Wszystko przez rygorystyczne podejście urzędów skarbowych, które nawet najmniejszy błąd sprawdzały bardzo skrupulatnie i w najgorszym wypadku, wlepiały karę finansową.

Choć dziś rozliczenie podatkowe wykonywane jest przez urząd skarbowy automatycznie, tak samodzielne przygotowanie i złożenie PIT-u, jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem z wielu, różnych powodów. Pierwszym z nich są oczywiście możliwe odliczenia podatku. Drugim jest fakt, iż przedsiębiorcy nadal muszą samodzielnie rozliczać się z podatku. Z tego też powodu coraz większą popularnością cieszą się wszelkie programy ułatwiające ten żmudny proces. Jednym z nich są e-pity. Dlaczego warto używać takich udogodnień? Na to i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy!

Najlepszy sposób na rozliczenie PIT-a za pięć dwunasta!

Nieznajomość praw szkodzi - o tej prawidłowości niestety najczęściej przekonujemy się na własnej skórze. Co gorsza, w przypadku zeznań podatkowych, w grę wchodzi prawo podatkowe, które jest wyjątkowo rygorystyczne, przez co nawet najmniejszy błąd może być obłożony karą. Z tego też powodu, tak istotne jest, aby zawsze nie popełniać błędów przy składaniu zeznań podatkowych.

Można by powiedzieć, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Otóż nic bardziej mylnego! Dzięki współczesnym rozwiązaniom technologicznym, rozliczenie zeznania podatkowego może być proste, szybkie i bezstresowe. Najlepszym sposobem na rozliczenie PIT-u online jest skorzystanie z programu e-pity. Dzięki niemu zdążysz złożyć PIT-a nawet za pięć dwunasta!

Jak składać PIT-a z pomocą programu e-pity?

Złożenie PIT-a może być prostsze niż myślisz. Wszystko za sprawą rewolucyjnego programu e-pity, który samodzielnie wyliczy Twój PIT online. Nie musisz znać się na prawie podatkowym. Co więcej, nie musisz także wszystkich skomplikowanych szczegółów i zmian, które weszły w PIT 2023. Wypełnienie Twojego zeznania podatkowego za rok 2022 będzie szybkie, bezpieczne i przede wszystkim maksymalnie skuteczne.

Wszystko za sprawą innowacyjnego programu e-pity, który pozwala na wypełnienie ponad 40 deklaracji PIT za rok 2022 oraz 2023. Warto w tym miejscu bardzo wyraźnie zaznaczyć, że jest to największa liczba, ze wszystkich aplikacji podatkowych dostępnych dziś na rynku. Co więcej, dzięki programowi e-pity może rozliczyć najpopularniejsze zeznania podatkowe, czyli PIT 36 online oraz PIT 37 online. Wszystko to w formie elektronicznej, z jednoczesną pewnością tego, że Twoje zeznanie podatkowe będzie po prostu bezbłędne. Dzięki temu nie musisz stresować się o to, że popełnisz jakikolwiek błąd podczas wykonywania rozliczenia. Jest to niezwykle istotne, szczególnie w przypadku przedsiębiorców, ponieważ PIT 36 jest dziś rozliczany automatyczne, jednakże PIT 37 wymaga już rozliczenia poprzez przedsiębiorcę. Z tego powodu jakiekolwiek spóźnienia w tej kwestii są po prostu surowo karane.

pit online

pit online

Dlaczego warto skorzystać z programu e-pity? Jakie są tego zalety?

Główną zaletą programu e-pity jest maksymalne bezpieczeństwo Twoich danych. Dla firmy odpowiedzialnej za ten program, bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego transmisja danych szyfrowana jest za pomocą 128 bitowego klucza protokołu SSL GeoTrust. Co więcej, bezpieczeństwo transmisji danych zostało potwierdzone prze firmę Avast, czyli lidera wśród twórców programów antywirusowych.

Warto dodać, że program posiada także automatyczną archiwizację deklaracji PIT i dokumentów UPO, która dostępna jest w darmowej usłudze Dysk, programu e-pity. Dzięki temu użytkownicy mogą za pośrednictwem aplikacji zarejestrować się na Dysku e-pity i odpowiednio zabezpieczyć dane na rygorystycznie chronionych serwerach. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest stały dostęp do swoich najważniejszych informacji podatkowych, co zdecydowanie ułatwia rozliczenie każdego roku.

Program e-pity ma także rekomendację Biura Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Jest to największa polska organizacja, która skupia w sobie księgowych. Użyteczność i najwyższe standardy bezpieczeństwa potwierdzone są przez wszystkich księgowych i księgowe, którzy mieli styczność z programem e-pity.

Program, który zmieni Twoje podejście do rozliczeń z fiskusem!

Dlaczego warto zainteresować się programem e-pity? Ponieważ został uhonorowany renomowanym certyfikatem „Najlepsze w Polsce”. Ponad 30 milionów zadowolonych użytkowników, ponad 14 lat na rynku oraz najnowsza technologia - to tylko niektóre z zalet tego innowacyjnego i stale ulepszanego programu do obliczania zeznań podatkowych. Do ciekawych faktów warto dołączyć także, że 28 lutego 2022 roku system e-pity w przeciągu jednej doby zaliczył ponad 125 tysięcy deklaracji. Oznacza to, że każdej minuty tego dnia wypełniono aż 83 PIT-y, co daje rekordową ilość 1,45 PIT-a na sekundę. To po prostu robi wrażenie i pokazuje, że program e-pity stał się po prostu podstawą rozliczeń z fiskusem! Z tego powodu cieszy się on tak dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób pracujących na etat, jak i pośród przedsiębiorców.