wtorek, maj 28, 2024
piątek, 14 październik 2022 17:37

Dobry zawód- stabilna finansowo przyszłość. Praca w Polsce i za granicą

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zarobki Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zarobki pixabay

Jedną z przyszłościowych branż, w której pracownicy będą mogli liczyć na dobre wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie, są odnawialne źródła energii. Już teraz pracodawcy przy selekcji CV sprawdzają potencjalnych pracowników pod kątem posiadanych kwalifikacji.

Zdobycie certyfikatów OZE nie jest konieczne w branży, natomiast to pierwszy krok, by profesjonalnie wejść w branżę. Gdzie opłaca się zrobić kurs? Ile zarabia się w OZE?

Pięć w jednym- jeden kurs, kwalifikacje na wszystkie OZE

Dlaczego opłaca się iść na kurs, skoro można zrobić certyfikat dla każdego OZE z osobna? Bo to się po prostu opłaca, oszczędza czas i nerwy. Każdy certyfikat wymaga przejścia szkolenia, a później wiąże się z egzaminem państwowym. To są też koszty. Idąc na kurs: https://www.zawodoze.pl/technik-urzadzen-i-systemow-energetyki-odnawialnej/, absolwent składa tylko wniosek o wydanie certyfikatów. Nic więcej. Nie przystępuje do egzaminów. Opłaca jedynie koszt ich wydania.

Kwota 5 szkoleń i egzaminów OZE to niemałe pieniądze, które można zaoszczędzić wybierając się na kurs. Dodatkowo jeśli wybór padnie na Szkołę Partnerską Viessmann, słuchacze w cenie kursu mają szkolenie z montażu urządzeń marki Viessmann. To kolejny atut w CV, który z pewnością nie umknie żadnemu pracodawcy.

Na kurs warto iść z jeszcze jednego powodu. Przekazywana jest wiedza od podstaw. Natomiast osoby, które już pracują w branży mogą ją poukładać w głowie i uzupełnić. Kurs dopełniają praktyki, które odbywają się na nowoczesnych urządzeniach.

Ile zarabiają pracownicy w branży OZE?

Zarobki, jak w każdej branży, uzależnione są od kilku czynników. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zarobki może mieć bardzo dobre. Jednym z czynników, który wpływa na wysokość wynagrodzenia są kwalifikacje i umiejętności. Jeśli kandydat do pracy ma ukończony kurs, posiada wszystkie pięć certyfikatów OZE, a do tego uprawnienia do montażu urządzeń marki Viessmann, to już na starcie może negocjować pensję. Jego pozycja jest znacznie lepsza niż osoby, która aplikuje do firmy z branży OZE bez dokumentów potwierdzających kwalifikacje.

Zarobki zależą od miejsca pracy (wielkości firmy), jej specjalizacji, stanowiska, miasta. Więcej niż na etacie można zarobić otwierając działalność w branży OZE. Opcją pozostaje też praca za granicą. Polscy fachowcy, także z branży odnawialnych źródeł energii, są cenionymi pracownikami w Europie. Natomiast tu też liczy się posiadanie papierów, które potwierdzają kwalifikacje.

Kurs OZE w Szkole Partnerskiej Viessmann trwa 1,5 roku. Nie jest to długi okres nauki, patrząc na perspektywy, jakie się malują po jego ukończeniu.