środa, maj 29, 2024
wtorek, 07 czerwiec 2022 17:21

Czy warto mieć pieczątkę?

pieczątki pieczątki https://taniestemplowanie.pl

Obecnie, kiedy obieg dokumentów coraz częściej odbywa się online, bez konieczności podpisywania ręcznego dokumentów, część osób rezygnuje z klasycznych pieczątek. Jednak jak się okazuje, mogą one być cały czas przydatne.

Czy faktycznie warto mieć swoją pieczątkę firmową lub imienną? Jakie pieczątki są najczęściej wybierane i gdzie warto kupić pieczątkę dla siebie?

 

Dlaczego warto mieć pieczątkę?

Pieczątki firmowe przydają się w wielu sytuacjach związanych z obiegiem dokumentów. Najważniejsza jest ta z danymi firmy, którą służy do stemplowania korespondencji, kopert i ważnych dokumentów. Warto też zaopatrzyć pracowników w imienne pieczątki, które przyspieszają przygotowywanie poszczególnych dokumentów, które są tworzone na potrzeby firmy. Pieczątki nie są drogim produktem, a wpływają też na postrzeganie firmy i jej pracowników jako osób kompetentnych. Mogą też ułatwić przekazywanie danych firmy oraz jej promocję, gdy obok danych jest także jest na niej również hasło promujące markę oraz jej logo.

Jakie są najczęściej wybierane rodzaje pieczątek?

Na rynku dostępne są pieczątki w różnych wariantach. Do najczęściej zamawianych zalicza się datowniki, pieczątki z danymi firmy oraz pieczątki imienne. Warto też zwrócić uwagę na to, że dostępne są one w różnych opcjach. Dawniej bardzo popularne były pieczątki, które trzeba było zamoczyć w tuszu, którym nasączona była osobna poduszka. Dzisiaj o wiele popularniejszym rozwiązaniem są pieczątki samotuszujące, które są pokrywane tuszem automatycznie, co znacznie ułatwia korzystanie z nich i zmniejsza ryzyko tego, że napis na pieczątce się rozmaże lub będzie niewyraźny. Na takiej zasadzie działają pieczątki imienne oraz z danymi firmy. Datowniki dodatkowo często mają opcję szybkiej zmiany napisu na pieczątce. Niektóre pieczątki do oznaczania numeracji można ustawić tak, aby numer samoistnie się zmieniał po każdorazowym odciśnięciu pieczątki. W zależności od potrzeb można też zdecydować się na różne kolory tuszu w pieczątce.

pieczątki

pieczątki

Gdzie zamówić pieczątkę?

Pieczątki najlepiej zamawiać w specjalizujących się w ich produkcji firmach. Wiele z nich działa przez internet. Pieczątki online to dobre rozwiązanie, gdy chce się otrzymać towar dobrej jakości w przystępnej cenie. Złożenie zamówienia i jego odbiór są bardzo proste. Wystarczy w firmie podać dane, jakie mają się znaleźć na pieczątce, przesłać ewentualnie logo i wybrać formę, jaką powinna mieć pieczątka. Następnie podać dane do wysyłki i czekać na zamówiony towar.

pieczątki online

pieczątki online