środa, maj 29, 2024
środa, 02 luty 2022 16:23

Jak wykonać praktyczny i stylowy stand reklamowy?

poliwęglan lity na wymiar poliwęglan lity na wymiar pixabay

Reklama pozwala przyciągnąć klientów, a przez to i zwiększyć zyski. Jest wiele rodzajów reklam, my jednak dziś skupimy się na tych umieszczanych na standzie.

Są one niewątpliwie bardzo ważne i sprawiają, że nie tylko można zdobyć nowych klientów, ale też dotrzeć do tych, którzy do tej pory nie wiedzieli o działalności Waszej firmy. To prosta droga do zdobycia prestiżu i zyskania dobrej pozycji na rynku. Tutaj pojawia się więc pytanie: jak jak wykonać praktyczny i stylowy stand reklamowy?

 

O standzie słów kilka, czyli co należy wiedzieć?

Jeżeli słowo stand niewiele Wam mówi, to gwarantujemy, że zaraz dowiecie się więcej. Otóż stand reklamowy to nic innego jak nośnik reklamy zewnętrznej. Jednocześnie nie ma żadnych odgórnych wymogów dotyczących, jak ma wyglądać i jakie wymiary ma posiadać. A dzięki temu macie duże możliwości i możecie rzeczywiście przyciągnąć uwagę klienta decydując się na klasyczny, ale i ciekawy stand. Dzięki nim zyskujecie formę nie tylko przekazu, ale też promowania swojego przekazu, który może być nastawiony na wartość komercyjną bądź też nie. Jednocześnie standu nie możecie traktować tylko i wyłączenie przez pryzmat stojaka, bo zwykłym stojakiem on nie jest. Otóż dobry stand reklamowy to taki, który rzeczywiście się wyróżnia, ale i przyciąga uwagę. Nie oznacza to wcale, że musi być wyjątkowo oryginalny, bo może być prosty i elegancki, ale może równie dobrze być krzykliwy i kolorowy. Wybór tak naprawdę zależy od tego, co reklamujecie i w jakiej branży działa Wasza firma. Powiedźmy, że sprzedajcie zabawki dla dzieci, to aby przyciągnąć wzrok stand musi być kolorowy. Z kolei, jeżeli zajmujecie się sprzedażą kosmetyków, musi wpisywać się w szeroko pojmowaną branżę beauty.

Z jakiego materiały wykonać stand reklamowy? Postaw na poliwęglan lity na wymiar

Oczywiście materiał, z którego wykonacie stand reklamowy nie może być słaby i niskiej jakości. Nie może być też bardzo lekki, bo zwyczajnie taki stand często umieszcza się na zewnątrz, a wtedy zwykły podmuch wiatru, by go przewrócił. Zatem stand musi być dosyć ciężki, co w realu ma zapobiegać także próbą kradzieży czy ewentualnej demolki. Jaki materiał wybrać? Możliwości w sumie jest dużo, ale naszym zdaniem dobrym wyborem będzie poliwęglan lity na wymiar. Jest on stosunkowo tani, ale też trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Nie płowieje pod wpływem promieni słonecznych, ale także deszcz i śnieg mu niestraszne. Nie musicie także obawiać się korodowania, a przy tym poliwęglan lity można dobrze formować. Zatem wystarczy tylko znaleźć dobrą firmę i już szybko zostanie przygotowany stand.

Co powinno znaleźć się na standzie reklamowym?

Wiecie już, że przekaz jest ważny i przekaz powinien dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, ale też pamiętajcie, że nie chodzi by przyciągał on uwagi szokującą treścią, lecz owa treść musi być dostosowana do potencjalnej grupy, którą chce się pozyskać. Jednocześnie na standzie powinna być umieszczona nazwa firmy, ale też kontakt do niej. Do tego nie zapomnijcie jeszcze o grafice, która także jest formą realnego przekazu i ona również musi być zgodna z całością przekazu. Musi więc tworzyć z nim spójną całość, ale też od razu po grafice powinno być jasne, jakie usługi oferujecie, czy w jakiej branży pracujecie. Do tego w standach mogą jeszcze znajdować się kieszonki, w których dodatkowo umieścicie ulotki. I także one muszą pasować do ogólnego tła przekazu.

Dlaczego warto zdecydować się na standy reklamowe?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Otóż dzięki standom reklamowym można dotrzeć do większego grona odbiorców łatwo i szybko. Jednocześnie inwestując w standy, nie trzeba obawiać się, iż posłużą przez krótko czas. Wybierając te z poliwęglanu macie pewność, że posłużą Wam nawet przez kilka lat. Są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też dobrze się prezentują i nawet po kilka latach ich estetyka wcale się nie zmienia na gorsze. Na tym zalety się nie kończą, bo i ich cena jest bardzo korzystna. Zatem za niewielkie pieniądze można zyskać nowych klientów i zbudować prestiż marki.