środa, maj 29, 2024
środa, 12 styczeń 2022 13:38

Dlaczego warto wdrożyć usługę fulfillment w sklepie internetowym

fulfillment dla e-commerce fulfillment dla e-commerce pixabay

Prowadzisz mały lub średni sklep internetowy i szukasz sposobu na oszczędności? Jeśli nie dysponujesz własnym magazynem, rozważ skorzystanie z modelu logistycznego fulfillment.

A może masz własną przestrzeń magazynową, ale Twoja sprzedaż intensywnie się zwiększa i potrzebujesz przekazać część procesów logistycznych na zewnątrz? Również w tej sytuacji warto sprawdzić, jakie korzyści wiążą się z usługą fulfillment. W tym artykule przyglądamy się temu bliżej i precyzujemy, na co dokładnie możesz liczyć.

Fulfillment dla sklepów internetowych - o czym dobrze wiedzieć?

Model jest bardzo prosty, a jego celem jest odciążenie nas z obowiązku magazynowania i wysyłki produktu. Usługi fulfillment dla e-commerce polegają więc na tym, że operator logistyczny, z którym współpracujemy, magazynuje towar u siebie. Gdy otrzymujemy zamówienie, automatycznie trafia ono również do usługodawcy, który staje się odpowiedzialny za m.in.:

1. drukowanie dowodu sprzedaży;
2. drukowanie etykiet przewozowych;
3. zapakowanie produktu;
4. przekazanie produktu kurierowi.

Czy warto wybrać usługi fulfillment dla e-sklepów?

Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli ci zaoszczędzić czas, to fulfillment dla e-commerce może być idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Oprócz tego ważną zaletą, którą doceniają osoby, wybierające takie usługi logistyczne dla sklepów internetowych, jest redukcja kosztów. Outsourcing sprawia bowiem, że nie musimy przejmować się takimi kosztami, jak opłata za wynajem magazynu.

Kto jeszcze wybiera usługi logistyczne dla e-commerce?

Część przedsiębiorców pragnie skupić się nie na działaniach, związanych z wysyłką czy magazynowaniem, a na krokach, rozwijających markę, pozytywnie wpływających na jej odbiór i wizerunek. Usługi fulfillment dla sklepów internetowych to również szansa dla takich osób. Dzięki zaoszczędzonemu czasowi i energii mogą realizować się na innych polach i mieć realny wpływ na to, w jakim kierunku podąża ich marka.

Artykuł powstał przy współpracy Qlink.com.pl