środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 30 sierpień 2021 20:12

Kto może znaleźć pracę w Świebodzinie?

praca Świebodzin praca Świebodzin

Świebodzin to niewielkie miasto położone w województwie lubuskim. Zamieszkuje je jedynie około 22000 osób. Wciąż możliwe jest jednak znalezienie tam pracy. Oferty zatrudnienia czekają zwłaszcza na przedstawicieli kilku zawodów. Zajęcie zarobkowe bez trudu powinni dostać m.in. magazynierzy.

Czy w Świebodzinie łatwo o znalezienie pracy?

Bezrobocie w Świebodzinie od dawna nie należy do najniższych. Na pogorszenie sytuacji wpłynęła też pandemia koronawirusa. Z tego powodu w 2020 roku stopa bezrobocia w całym powiecie świebodzińskim utrzymywała się na poziomie 5,4% (dla porównania, w grudniu 2020 roku w całej Polsce wskaźnik ten wyniósł 6,2%).

Nie oznacza to jednak, że znalezienie nowego zatrudnienia jest tam niemożliwe. Udowadniają to dość liczne ogłoszenia w internecie. Wpisując hasło „praca Świebodzin”, szybko można trafić na różnorodne portale z zamieszczonymi na nich ofertami zajęcia zarobkowego. W 2021 roku sytuacja na świebodzińskim rynku pracy wydaje się lepsza. To dobra informacja nie tylko dla fachowców z różnych branż, lecz także osób bez doświadczenia, które dopiero myślą o rozpoczęciu kariery zawodowej.

Na kogo czeka praca w Świebodzinie?

W 2021 roku w Świebodzinie dało się zaobserwować dość gwałtowny wzrost liczby ofert pracy. Taka sytuacja ma związek z otwarciem w mieście centrum logistycznego firmy Amazon. To już dziesiąta taka inwestycja tego przedsiębiorstwa w Polsce i pierwszy podmiot funkcjonujący na terenie województwa lubuskiego. Swoją działalność ma on rozpocząć we wrześniu. Co ważne, do pracy w centrum logistycznym poszukiwani są nie tylko magazynierzy, lecz także kierownicy zmian i wysoko wykwalifikowani specjaliści, np. managerowie, fachowcy z zakresu IT, HR i finansów oraz szkoleniowcy.

Oprócz tego praca w Świebodzinie czeka również na przedstawicieli innych zawodów. Zgodnie z prognozą „Barometr Zawodów 2021”, w całym powiecie świebodzińskim brakuje m.in. elektryków, monterów, mechaników, murarzy i budowlańców. Oferty zatrudnienia powinni też znaleźć chociażby zawodowi kierowcy, dostawcy, pielęgniarki oraz pracownicy oświaty.

Jak szukać pracy w Świebodzinie?

Aby znaleźć pracę w Świebodzinie w wybranym zawodzie, najlepiej skorzystać z internetu. Oferty zatrudnienia znajdują się na wspomnianych już, różnego typu portalach z ogłoszeniami. Ciekawym rozwiązaniem jest też aplikowanie bezpośrednio przez stronę danej firmy. To dobry pomysł zwłaszcza w przypadku osób, którym zależy na zatrudnieniu się w konkretnym przedsiębiorstwie.

Sprawdzonym sposobem na znalezienie nowego zajęcia jest również skorzystanie ze wsparcia biura pośrednictwa pracy. Tego typu podmioty mogą zaoferować zarówno zatrudnienie stałe, jak i tymczasowe. Standardowe rozwiązanie stanowi też zapisanie się do świebodzińskiego urzędu pracy. Czekają tam różnorodne oferty, a także staże i możliwość odbycia szkoleń.