piątek, maj 31, 2024
wtorek, 22 grudzień 2020 16:51

Czym jest film korporacyjny?

studio filmowe Kraków studio filmowe Kraków

Najprościej powiedziawszy, film korporacyjny jest swoistą prezentacją. To narzędzie wykorzystywane zarówno w komunikacji wewnętrznej firmy, jak i oczywiście na zewnątrz.

Filmy takie produkuje się po to, aby realizować pewne cele. Na pewno jest to prestiż, ale także budowanie pozytywnego wrażenia tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Cele mogą być także prozaiczne: zdobywanie klientów oraz pracowników. Można w ten sposób poszukiwać także partnerów biznesowych i sponsorów. Jest to stosunkowo rzadko spotykany rodzaj prezentacji. Stąd wzbudza duże zainteresowanie i przykuwa uwagę. Jest to świetny sposób budowania marki.

Z grubsza możemy podzielić filmy korporacyjne na kilka rodzajów. A w przygotowaniu takiego filmu pomoże studio filmowe Kraków. Zatem, jakie rodzaje filmów korporacyjnych możemy spotkać:
Film korporacyjny wizerunkowy przedstawia firmę czy korporację poprzez wybrane kwestie. Na przykład organizację pracy, prestiż, innowacyjność, wartości społeczne, dbałość o środowisko. Buduje się w ten sposób wizerunek marki, wyróżnia się na tle konkurencji.

Film korporacyjny viralowy powoduje, że klienci z własnej inicjatywy wśród środowiska, w jakim się obracają, rozpowszechniają informacje dotyczące usług czy produktów firmy. Odpadają tu koszty konwencjonalnej reklamy. W ten sposób można budować społeczną świadomość marki z jednoczesnym pozycjonowaniem. Względnie trwale wbudowuje się w ten sposób konkretne i pożądane skojarzenia związane z marką, a nawet logiem firmy. Trzeba jednak zaznaczyć, że tworzenie filmów viralowych jest niezwyke trudną sztuką i nie zawsze się udaje. Na pewno spotkaliście się z sytuacjami, gdy jakiś film stał się niezwykle popularny, w sumie nie wiedzieć czemu :) Pewne rzeczy są nie do przewidzenia!

Filmy korporacyjne making of pokazują wykonanie. Dzięki nim można prześledzić jakieś procesy czy projekty od środka, w realizacji. Taki ogląd może związać widza z marką nawet emocjonalnie.

Filmy korporacyjne w postaci wywiadów eksperckich są zarezerwowane raczej dla węższej publiczności. Są to na ogół spotkania ze znanymi autorytetami w jakiejś dziedzinie. Kontakt z taką osobistością buduje prestiż organizacji, przykuwa uwagę i może przekonywać. Odbiorcą mogą być również pracownicy korporacji.

Filmy korporacyjne jubileuszowe powoli stają się standardem. Pokazywać mogą wizję i strategię firmy na przestrzeni lat. Działają na spoistość i lojalność pracowniczą. Wiążą emocjonalnie, a nawet sentymentalnie.
Filmy korporacyjne stają się powoli standardowym narzędziem, coraz chętniej wykorzystywanym.