środa, maj 29, 2024
piątek, 30 październik 2020 11:58

Czy warto zostać agentem ubezpieczeniowym?

agenci ubezpieczeniowi agenci ubezpieczeniowi

Duże zarobki i relatywnie krótki czas przysposobienia do pracy w tym zawodzie to jedne z głównych powodów dla których młodzi ludzie rozważają podjęcie pracy w zawodzie agenta ubezpieczeniowego. Czy jest to dobry wybór?

Są zawody w których powszechnie wiadomo, że bardzo dobrze się zarabia, ale wymagają one przejścia wielu lat studiów i ściśle określonych kwalifikacji, by zacząć je wykonywać. Do takich zawodów należą na przykład zawód lekarza, prawnika czy coraz modniejsza i przynosząca wysokie zarobki praca w branży IT. Jednak w każdym z tych przypadków decyzję o podjęciu takiego zawodu należy podjąć właściwie już po maturze, aby rozpocząć studia na określonym kierunku. W przypadku agenta ubezpieczeniowego przebranżowienie jest stosunkowo proste a zarobki potrafią znacznie przewyższać średnią. Jakie jeszcze są zalety tego zawodu?

Praca na własny rachunek

Praca agenta ubezpieczeniowego to jeden z tych zawodów, który daje dużą niezależność. Często wykonywanie tej pracy wymaga założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. I choć prowadzenie firmy oczywiście wiąże się z dużą odpowiedzialnością, to jednak zapewnia swobodę, której nie otrzymamy pracując nigdzie indziej. Sami organizujemy sobie czas pracy, a z wypełnionych obowiązków tłumaczymy się jedynie przed samym sobą zamiast przed marudnym szefem. Ponadto, przy nienormowanym czasie pracy, więcej czasu możemy poświęcić rodzinie i swoim pasjom zamiast ślęczeć w biurze.

Zarabiasz tyle, ile faktycznie pracujesz

Nie ma nic bardziej frustrującego niż praca na cudzy rachunek, w dodatku za uznaniowe wynagrodzenie, które jest stałe i nic nie wskazuje, że miałoby wzrosnąć w kolejnych latach. W pracy agenta ubezpieczeniowego jest inaczej – już po pierwszych miesiącach pracy zauważysz, że uzyskane dochody są wprost proporcjonalne do Twojego zaangażowania i efektywności pracy. Dużo łatwiej niż w pracy na etacie zwiększyć swoje dochody. Choć może wymagać to intensywniejszej pracy, to jednak dużo bardziej niż w innych branżach zyskujesz kontrolę nad tym, ile zarobisz w danym miesiącu. To może być szczególnie istotne przy nagłych, nieplanowanych wydatkach, takich jak naprawa czy wymiana samochodu, sprzętu elektronicznego czy remont mieszkania.

Zapomnij o rutynie w pracy

Wielu ludzi, szczególnie młodych i dopiero wchodzących na rynek pracy, przeraża wizja ośmiogodzinnego dnia pracy w jednym biurze, z tym samym zespołem i powtarzaniem codziennie tych samych żmudnych zadań. Alternatywą dla skazanych na rutynę zawodów jest praca agenta ubezpieczeniowego, który w swojej pracy spotyka wciąż nowych ludzi. Poznawanie kolejnych klientów, ich historii i potrzeb może być fascynującym zajęciem dla osób lubiących innych ludzi i takich, które dobrze się czują nawiązując kontakty z innymi. W takiej pracy każdy dzień to okazja poznania fascynujących ludzkich historii, różnorodnych pasji i bogactwa charakterów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pracy agenta ubezpieczeniowego, warto wcześniej zapoznać się z artykułami opisującymi realia tego zawodu, takimi jak: Wysokie prowizje i nienormowany czas pracy, ale co w zamian? Oto jak pracują agenci ubezpieczeniowi.