sobota, maj 18, 2024
czwartek, 05 listopad 2020 11:02

Varisco – czyli solidne rozwiązania w dziedzinie pomp przemysłowych

Varisco Varisco

Firma Varisco to włoski producent i dystrybutor profesjonalnych pomp dedykowanych dla szeroko pojętego przemysłu i drenażu. Marka oferuje nie tylko gotowe produkty, ale także indywidualne rozwiązania inżynierskie. A szeroka oferta produktów oraz ich wysoka jakość stawia Varisco w branżowej czołówce.

Pompy Varisco – zastosowanie

Obszar zastosowania pomp Varisco jest naprawdę spory. Firma posiada niezwykle bogatą ofertę produktową dedykowaną dla różnego rodzaju branż przemysłowych. Własne laboratorium technologiczne i centrum projektowe w postaci Centrum Badań i Rozwoju pozwala marce na szeroko zakrojone działania, które przynoszą niezwykle zadowalające efekty.

Tym samym pompy Varisco znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, spożywczym, energetycznym, a także w rolnictwie, budownictwie i ochronie środowiska. A rozwiązania technologiczne Varisco przekładają się na doskonałą wydajność oferowanych przez markę produktów.

Pompy Varisco produkowane są z uwzględnieniem dwóch obszarów działania obejmującego wodę oraz ciecze o większej lepkości. Marka oferuje także niezwykle szeroką gamę rozwiązań dla sektora przeciwpożarowego.

Rodzaje pomp Varisco

W ofercie Varisco na Gaa.com.pl znajdziemy pompy odśrodkowe oraz pompy objętościowe o zróżnicowanej konstrukcji. Poszczególne typy pomp oferowane są w kilku różnego rodzaju seriach:

  • Pompy membranowe samozasysające – seria FUNT (dla gęstych cieczy o duże ścieralności i cieczy z ciałami stałymi).
  • Pompy odśrodkowe samozasysające do ścieków – seria ST-R (dla oczyszczalni i systemów kanalizacji do pompowania cieczy zawierających duże cząsteczki stałe).
  • Pompy objętościowe o zazębieniu wewnętrznym – seria V (pompowanie cieczy o dowolnej lepkości bez zawiesin).
  • Pompy objętościowe o zazębieniu zewnętrznym – seria SOL. (pompowanie cieczy o średniej lepkości bez ciał stałych czy zawiesin).
  • Pompy z napędem magnetycznym – seria SAXMAG V (do pompowania cieczy łatwopalnych, polimeryzujących i wybuchowych).
  • Pompy jednośrubowe – seria VULCAN (do pompowania cieczy o dowolnej lepkości, abrazyjnych z ciałami stałymi lub włóknami).
  • Pompy odśrodkowe samozasysające – seria JOT (pompowanie cieczy z zawiesinami ciał stałych).

W przypadku pomp objętościowych typu V wykonanych ze stali nierdzewnej i żeliwa, z wewnętrznymi przekładniami do 10 cali i z przeznaczeniem do cieczy lepkich, firma oferuje wersje standardowe albo z certyfikatem ATEX, a także pompy z napędem magnetycznym w certyfikowanej wersji dedykowanej do kontaktu z żywnością.

Varisco – szkolenia dla operatorów i dystrybutorów

Warto wspomnieć o tym, że marka ta znana jest ze swojego edukacyjnego podejścia do operatorów technicznych i sprzedawców, którzy mają do czynienia na co dzień z pompami Varisco. Firma niemalże od początku swojej działalności promuje i organizuje specjalistyczne szkolenia, na których można doskonale zapoznać się z teorią i praktyką funkcjonowania produkowanych przez Varisco pomp.

Co ciekawe, w tym celu producent stworzył własny Pump College, gdzie organizowane są kursy i szkolenia, na których uczestnicy zapoznają się z funkcjonowaniem konkretnych produktów. Szkolenia odbywają się w Padwie.

Media

artykuły sponsorowane copywriting