wtorek, kwiecień 16, 2024
piątek, 30 październik 2020 11:47

Lokalizator kabli, czyli urządzenie XXI wieku

lokalizator kabli lokalizator kabli

Postęp technologiczny powoduje, że coraz więcej sfer naszego życia zawodowego i prywatnego jest stale usprawniana. Nowoczesne urządzenia rewolucjonizują każdą branżę, dlatego nowinki technologiczne przyjmowane są z dużym entuzjazmem. Jednym z urządzeń, które robi zdecydowaną furorę w branży budowlanej, jest lokalizator kabli.

Czym jest to innowacyjne urządzenie i dlaczego jest dziś coraz bardziej popularne?

 

Czym jest lokalizator kabli i jaki jest jego cel?

Podczas każdej inwestycji budowlanej najważniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie i przygotowanie gruntu. Chodzi o to, by podczas prac budowlanych nie naruszyć żadnego kabla, czy rury, która może biegnąć w ziemi. Jest to niezwykle istotne, ponieważ takie wpadki paraliżują często nie tylko całą budowę, ale także pobliskie osiedla, czy nawet miasta. Budowlańcy dobrze już wiedzą, że mapy geodezyjne z naniesioną siatką infrastruktury podziemnej, bardzo często nie pokazują niektórych sieci kabli, czy rur, także tych PCV - dotychczas tylko zasada ograniczonego zaufania i powolne prowadzenie prac pozwalało na uniknięcie awarii. Warto podkreślić, że takie przecięcia kabli, czy rur są zazwyczaj kosztownym obciążeniem danej firmy budowlanej. Dlatego też z tak dużym entuzjazmem przyjęto innowacyjne nowe urządzenia znane jako lokalizator kabli. Jak sama nazwa wskazuje, lokalizator kabli pozwala na bardzo precyzyjne i dokładne sprawdzenie terenu, na którym mają być prowadzone prace związane z naruszeniem gruntu. Błąd podczas kopania może naprawdę sporo kosztować, szczególnie gdy przetnie się jakiś ważny i newralgiczny kabel, jak np. światłowód. Lokalizator kabli to urządzenie, które niczym wykrywacz metali, pozwala na dokładne zorientowanie się w tym, czy w danym gruncie znajdują się jakieś kable lub rury. Samo urządzenie z wyglądu przypomina właśnie wspomniany wyżej wykrywacz metali, jednakże warto zauważyć, że jest ono od niego znacznie mniejsze i lżejsze. Dzięki lokalizatorom kabli możliwe jest dokładne przeskanowanie terenu inwestycji, co w znaczącym stopniu zmniejsza ryzyko dodatkowych kosztów wynikających z przecięcia kabli, czy rur.

Która firma produkuje najlepsze lokalizatory kabli?

Jedną z najbardziej renomowanych marek lokalizatorów kabli jest Radiodetection. Urządzenia tej marki charakteryzują się doskonałą jakością i niezawodnością. Co więcej, działają one w 4 trybach pracy, można zasilać je akumulatorami Li-Ion. Firma Rediodetection znana jest z tego, że ich produkty są niezawodne, trwałe, wyróżniają się wysoką jakością i bezkonkurencyjną precyzją, co w tej branży jest szalenie istotne.