wtorek, maj 28, 2024
wtorek, 25 sierpień 2020 16:12

Jak wyposaża się pokoje hotelowe? Proces krok po kroku

Wyposażenie hotelu Wyposażenie hotelu

Elegancko prezentujący się i funkcjonalny pokój hotelowy powinien być celem każdego hotelarza. Właśnie dlatego wyposażenie hotelu jest złożonym procesem, który składa się z kilku etapów.

 

Niezależnie od tego, czy hotel został dopiero niedawno wybudowany czy też planowany jest jego remont, konieczne jest odpowiednie wyposażenie pokoi hotelowych, aby nadać im atrakcyjny wygląd oraz komfort. Proces wyposażenia pokojów hotelowych składa się z planowania, produkcji, a także z montażu. Jak dokładnie przebiegają powyższe etapy?

Planowanie

To zdecydowanie najważniejszy etap związany z wyposażeniem hotelu w nowe umeblowanie. Na tym etapie producent mebli hotelowych może zasugerować najlepsze propozycje pozwalające na uzyskanie stylowego efektu. Pracownik firmy produkcyjnej pobiera wymiary pomieszczeń, w których mają odbyć się prace. Następnie przygotowuje się wizualizację przestrzeni, którą wypełnia się wirtualnymi meblami. Można przetestować wtedy także różne ustawienia oraz warianty wzornicze umeblowania. Gdy klient zaakceptuje przygotowany projekt, wyposażenie hoteli wchodzi na kolejny etap, czyli produkcję.

Produkcja

Gdy wyposażenie pokoi hotelowych tworzone jest na indywidualne zamówienie, w takim przypadku producent rozpoczyna prace. Do wykonania mebli stosuje się różne rodzaje materiałów, w tym między innymi są to:  • płyty meblowe jak MDF, płyty melaminowe

  • płyty drewniane

  • płyty fornirowane

  • szkło

  • tapicerki

Istnieje także możliwość zakupienia gotowych mebli hotelowych – takie wyposażenie hoteli dostępne jest często od ręki, dlatego prace mogą postępować wtedy znacznie szybciej.

Montaż

Gdy wyposażenie pokoi hotelowych zostało już wykonane, prace wkraczają na ostatni etap, którym jest montaż. Firma transportuje meble na miejsce, a następnie przeprowadza się prace montażowe. Montaż prowadzony jest przez wykwalifikowane ekipy montażowe, dzięki czemu klient może mieć pewność, że prace będą wykonane fachowo.

Gdzie zamówić dobre meble hotelowe?

Aktualnie na polskim rynku działa wiele firm zajmujących się realizacją zamówień na meble hotelowe. Ich wyposażenie hoteli doskonale wpisuje się w najnowsze trendy aranżacyjne w tych przestrzeniach, lecz również do wyboru są klasyczne meble, które doskonale nadają się do tradycyjnie urządzonych przestrzeni. Szeroka gama umeblowania do wyboru czeka już teraz na stronach internetowych producentów – można tam zobaczyć dostępne wyposażenie pokoi hotelowych, aby dopasować takie, które będzie mogło zapewnić maksymalny komfort wypoczynku dla każdego z gości.

Media

artykuły sponsorowane copywriting