środa, maj 29, 2024
wtorek, 25 sierpień 2020 16:02

Na czym polega działanie płatności odroczonych?

dotpay dotpay

Spośród wielu metod udostępnianych przez nowoczesne systemy płatności klienci mogą wybrać m.in. płatności odroczone. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie? Dlaczego warto zadbać o to, aby było dostępne w Twoim sklepie internetowym? Wyjaśniamy!

Korzystne rozwiązanie

Płatności odroczone to rozwiązanie, które umożliwia klientowi zapłacenie za zakupy w sklepie internetowym po pewnym czasie (najczęściej wynosi on 30 dni). Co istotne, w przypadku terminowego wywiązania się ze zobowiązania, nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów – kwota transakcji jest taka sama, jak przy bezpośrednim zakupie.

Wdrożenie tej opcji w e-sklepie to szereg korzyści dla przedsiębiorcy, przede wszystkim:

  • Większa sprzedaż, dzięki pozyskaniu nowej grupy klientów,
  • Wyższa konwersja, oznaczająca więcej transakcji,
  • Wyższa wartość pojedynczego koszyka,
  • Szybka aktywacja i prosta obsługa narzędzia,
  • Szybki dostęp do środków z transakcji.

Szczegółowe rozwiązania w zakresie płatności odroczonych różnią się w zależności od operatora, np. Dotpay oferuje dwie możliwości, które dokładniej przedstawiamy poniżej.

Kupuj teraz, zapłać później

Ta metoda płatności jest dostępna w przypadku zamówień o wartości od 100 do aż 5 000 zł. Po jej wybraniu niezbędne będzie złożenie krótkiego wniosku oraz weryfikacja tożsamości. W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji, na zapłacenie za zakup będziesz mieć do 30 dni. Istnieje również możliwość rozłożenia należności na 3, 6 lub 12 rat. Za każdym razem o zbliżającym się terminie płatności zostaniesz poinformowany e-mailem.

PayPo – Kupujesz, ale nie płacisz

Z tej opcji możesz skorzystać, jeśli wartość Twojego zamówienia wynosi od 40 do 1000 zł. Po wybraniu tej metody płatności w kasie sklepu internetowego będziesz musiał wypełnić krótki wniosek. Jego rozpatrzenie zajmuje tylko chwilę. W przypadku pozytywnej decyzji otrzymasz wiadomość e-mail potwierdzającą dokonanie transakcji. Od tej chwili masz 30 dni na uiszczenie należności na zakup. Odpowiednio wcześniej otrzymasz przypomnienie o zbliżającym się terminie płatności. Gdybyś mimo to go przegapił, należna kwota zostanie automatycznie rozłożona na 4 raty. Wszystkie informacje na temat odroczonej płatności w każdej chwili możesz ponadto sprawdzić w swoim Panelu Klienta PayPo.

Szczegółowe informacje na temat obu tych rozwiązań, a także na temat innych nowoczesnych narzędzi płatniczych dla biznesu, znajdziesz na stronie: https://www.dotpay.pl/.

Media

artykuły sponsorowane copywriting