piątek, maj 31, 2024
czwartek, 09 lipiec 2020 18:10

Co trzeba uzyskać, aby móc wjechać do Kanady?

eTA do Kanady eTA do Kanady

Jeśli chce się wyjechać do Kanady w celach turystycznych czy biznesowych niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na wjazd do tego kraju. Rząd Kanady w 2016 roku wprowadził elektroniczny system, który pozwala starać się o uzyskanie elektronicznego pozwolenia na wjazd do Kanady.

Wykorzystując eTA do Kanady można wypełnić wniosek, który pozwala uzyskać dokument do wykorzystania zarówno w celach turystycznych jak też biznesowych.

Praca w Kanadzie

W odróżnieniu od wyjazdu turystycznego czy biznesowego nieco inaczej jest w przypadku wyjazdów w celu podjęcia na terenie Kanady pracy. Wówczas konieczne jest uzyskania wizy pracowniczej, co wymaga wizyty w ambasadzie kanadyjskiej.

Trzeba również spełnić dodatkowe formalności, jak:

  • potwierdzenie posiadanych kwalifikacji zawodowych,
  • potwierdzenie posługiwania się językiem angielskim lub francuskim.

Znacznie lepiej, gdy znalazło się pracę w Kanadzie przed staraniem się o uzyskanie wizy pracowniczej. W dużym stopniu ułatwia to uzyskanie pozwolenia na wyjazd w celach zarobkowych.

Podróż do Kanady

System eTA Canada został stworzony w celu ułatwienia uzyskania pozwolenia na wjazd do Kanady dla osób decydujących się na krótki wyjazd. Najczęściej jest to wyjazd w celach turystycznych, ale taki dokument pozwala na wjazd do Kanady na konferencję, spotkanie biznesowe czy w celu odwiedzin znajomych. Uzyskanie pozwolenia elektronicznego odbywa się w pełni za pośrednictwem Internetu. Na specjalnie stworzonej stronie wypełnia się wniosek elektroniczny.

Co zapewnia wiza elektroniczna?

Przy wypełnianiu wniosku, który pozwala na uzyskanie zezwolenia na podróż trzeba pamiętać, że niezbędne jest jego opłacenie. Kwota, którą trzeba zapłacić wynosi 7 dolarów kanadyjskich. Natomiast taka wiza do Kanady będzie obowiązywać przez pięć lat po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Gdy wypełnia się wniosek w Internecie trzeba również mieć przygotowane dokumenty, z których dane muszą być do niego wpisane. Jest to dokument tożsamości, którym może być zarówno dowód osobisty, jak też paszport. We wniosku trzeba również wskazać aktualny adres e-mail, gdzie będzie wysłane potwierdzenie wysłania wniosku. Za pośrednictwem e-mail będzie prowadzona korespondencja. We wniosku trzeba będzie wpisać również dane z karty kredytowej.