środa, czerwiec 12, 2024
poniedziałek, 06 lipiec 2020 20:05

Serwer pod specjalnym nadzorem

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license anty ddos

W obecnych czasach prędkość przepływu danych w sieci jest kluczową sprawą dla wielu różnorodnych biznesów. Często kilkunastosekundowe opóźnienia w zakupie danego towaru, czy też usługi mogą spowodować to, że klientka bądź klient wybiorą zupełnie innego dostawcę poszukiwanego towaru. Lojalność potencjalnych konsumentów w dobie szybkiej obsługi jest sprawą dość względną.

Często możemy także paść ofiarą ataków hakerskich mających na celu takie opóźnienia albo wręcz całkowite zablokowanie naszego serwera. Awaria trwająca kilka lub kilkanaście godzin, może się okazać bardzo kosztowną. Warto więc szukać takich rozwiązań technicznych, które pomogą nam uniknąć tego typu zakłóceń.

1. Rozwiązania szyte na miarę

2. Ataki DDOS - jak ich uniknąć?

Rozwiązania szyte na miarę

Coraz częściej duże oraz małe przedsiębiorstwa sięgają więc po rozwiązania, mające na celu jeszcze lepsze zabezpieczenie własnych serwerów oraz baz danych. Jednym z pomysłów, który warto mieć na uwadze jest więc kolokacja serwerów, czyli "wyprowadzenie" ich poza siedzibę macierzystej firmy i korzystanie z rozwiązań, jakie mogą zaoferować w tym temacie wielkie firmy, takie jak chociażby Netia. Niższe koszty użytkowania, większe bezpieczeństwo danych, a także zaplecze techniczne na naprawdę wysokim poziomie - wszystko to wskazuje, że skorzystanie z outsourcingu w tym konkretnym przypadku może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Duzi gracze na rynku usług internetowych są nam w stanie zapewnić w pełni profesjonalne usługi różnego rodzaju, takie jak choćby anty ddos.

Ataki DDOS - jak ich uniknąć?

Atak DDOS (z języka angielskiego: Distributed Denial of Service, czyli "rozproszona odmowa dostępu") może sparaliżować każdą firmę na świecie. Bardzo duża ilość komputerów wysyła wówczas zapytania na dany serwer, co może spowodować całkowitą blokadę przepustowości danego urządzenia. W wyniku tego system "zawiesza się", a my nie mamy możliwości sprzedaży naszego produktu, czy też usługi. Korzystając z zewnętrznych serwerów oraz ich rozwiązań technicznych, m.in. możemy liczyć na to, że nabędziemy taką ochronę, dzięki której atak będzie o wiele trudniejszy do przeprowadzenia, czy też wręcz niemożliwy. Dobry anty ddos jest zawsze w cenie. Korzystając z serwerów Netii możemy liczyć na system "netia ddos protection", który zabezpieczy nasz serwer przed takimi niebezpiecznymi atakami. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak to rozwiązanie działa, warto skontaktować się z nimi poprzez ich stronę internetową. Uzyskamy wówczas pełnię informacji, która pozwoli nam na podjęcie dalekowzrocznych decyzji, w wyniku czego nasze serwery staną się o niebo bezpieczniejsze, niż dotychczas.