środa, czerwiec 12, 2024
poniedziałek, 06 lipiec 2020 19:06

Piec do pizzy opalany drewnem, czyli powrót do tradycji

Sposób na idealną pizzą? Przede wszystkim odpowiedni piec do pizzy na drewno. Tradycyjna metoda wypieku do dzisiaj cieszy się niezwykłą popularnością. Niepowtarzalny aromat pizzy oraz unikalny charakter sprawiają, że piece na drewno są coraz częściej spotykane. Sprawdzamy, czym się charakteryzują i jakie niosą ze sobą zalety.

 

piec do pizzy opalany drewnem

piec do pizzy opalany drewnem

 

1. Smak pizzy z pieca opalanego drewnem

2. Na co zwrócić uwagę wybierając piec do pizzy opalany drewnem?

3. Zalety pieców do pizzy na drewno

Smak pizzy z pieca opalanego drewnem

Pizzeria, która może sobie pozwolić na piec do pizzy opalany drewnem, nie może narzekać na brak klientów. Oprócz walorów smakowych, lokale tego rodzaju cieszą się dużą popularnością. Odwiedzający je gościa, cenią w nich przywiązanie do tradycji oraz niepowtarzalny klimat. Z tego powodu są one ważnym miejscem na mapie każdego smakosza pizzy.

Nic nie dorówna smakowi pizzy, która wyszła z prawdziwego pieca. Jej ciasto odznacza się charakterystycznym smakiem drewna, z którego pochodził żar. Ponadto posiada ono delikatne ślady zwęglenia, które tylko dodaje jej charakteru. Piec opalany drewnem do pizzy na sali, gdzie przyjmowani są goście stanowi dodatkową atrakcję pizzerii. Dostępne różnego rodzaju funkcje oraz usprawnienia pozwolą nam ułatwić pracę i przygotowywać wypieki jeszcze wyższej jakości.

Na co zwrócić uwagę wybierając piec do pizzy opalany drewnem?

Piec do pizzy na drewno pozwoli nam stworzyć prawdziwie włoską pizzę. Żeby tak się jednak stało, potrzebujemy dobrać odpowiedni model, który zapewni nam maksymalną funkcjonalność oraz ergonomię. Dzięki temu będziemy mogli spełnić swoje marzenie o prowadzeniu klimatycznej pizzerii, gdzie zapach pieczonej pizzy będzie towarzyszył już od wejścia.

Na początek warto być świadomym tego, że piec do pizzy opalany drewnem będzie potrzebował dostatecznie dużo miejsca. Jeśli w naszym lokalu, przestrzeń jest niewielka, warto poszukać dedykowanego, mniejszego modelu. Niektóre piece pozwolą nam również na wypiekanie pizzy w plenerze, dzięki podstawom jezdnym.

Ponadto zwróćmy uwagę na odpowiednio dopracowaną konstrukcję. Ważne, aby wybrany model zapewniał jak najwyższą wydajność energetyczną. Żeby pizza była dobrze wypieczona, temperatura w piecu powinna być bardzo wysoka. Może ona wynosić nawet 450 stopni Celsjusza. Dlatego też tylko odpowiednie materiały ogniotrwałe jak płyty szamotowe pozwolą nam nagrzać maksymalnie piec, skumulować energię, a następnie oddawać ją w powolny sposób. Dzięki temu temperatura pizzy zostanie podtrzymana, a jej sam wypiek – szybszy oraz łatwy.

Nie zapominajmy również o funkcjach kontroli. Piec opalany drewnem do pizzy powinien umożliwiać nam kontrolę samego płomienia, jak i warunków termicznych. Tym sposobem otrzymamy nie tylko idealnie wypieczoną pizzę, ale również chleb, jak i inne podobne produkty.

Zalety pieców do pizzy na drewno

piec do pizzy na drewno

piec do pizzy na drewno

Modele elektryczne czy gazowe pieców do pizz nie dostarczą nam tak dużych możliwości, jak te opalane drewnem. Pomimo że kojarzą się one z dużymi lokalami, dzisiejsza oferta pozwala dobrać piec, który będzie pasował do mniejszej przestrzeni. Ponadto istnieje możliwość wyboru modelu, który będzie wykorzystywał zasilanie gazowe.

Oprócz niepowtarzalnego aromatu wypieków, warto wśród zalet piecu opalanego drewnem, wymienić dużą powierzchnię wypieku, która jest nieporównywalnie większa aniżeli piecie wielokomorowe. Umożliwi nam ona przygotowanie kilku różnych wypieków jednocześnie.

Wszechstronność oraz dowolność – to największe cechy, jakimi wyróżnia się piec do pizzy opalany drewnem. Jeśli zależy nam na unikalnym charakterze pizzerii, a jednocześnie na efektywności – modele tego rodzaju będą najlepszym rozwiązaniem, za który podziękują nam również nasi klienci.