wtorek, maj 28, 2024
poniedziałek, 15 czerwiec 2020 15:37

Na które marki chemii zagranicznej warto zwrócić uwagę?

Chemia zagraniczna zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Początkowo dobrze znana była jedynie chemia niemiecka, z czasem konsumenci zaczęli przekonywać się także do chemii angielskiej czy włoskiej. Postanowiliśmy sprawdzić, na które marki chemii zagranicznej warto zwrócić uwagę.

 

Według raportów firmy PMR Consulting&Research około 21% konsumentów kupuje chemię zagraniczną. Robią to regularnie lub sporadycznie. Cały czas największym uznaniem cieszy się chemia sprowadzana z Niemiec. Chemia zagraniczna zaczynała zdobywać popularność w czasach PRL, kiedy to rozwijał się przemy dóbr uznawanych za dość luksusowe. Wśród dóbr tych znajdowały się między innymi detergenty takie, jak środki do prania. Produkty zagraniczne były popularne mimo stopniowego pojawiania się produktów polskich. 

Chemia niemiecka

W przypadku niemieckiej chemii jej popularność można uzasadnić między innymi przekonaniem o wysokiej jakości produktów pochodzących zza naszej zachodniej granicy. Niemcy to kraj, który kojarzy się nam z duża skutecznością oraz jakością produktów. Według danych GUS wartość importu detergentów z Niemiec w 2017 roku wynosiła około miliard złotych! Dane te są dowodem na dużą popularność zagranicznych detergentów. Niemieckie marki chemii zagranicznej uznawane są za te, które cechują się dużym skoncentrowaniem. Występowanie substancji aktywnych w niemieckich środkach czystości może być nawet trzykrotnie wyższe niż w polskich. Różnice te wynikają ze zróżnicowanych przyzwyczajeń polskich i niemieckich konsumentów. Polacy wlewają do pralki zdecydowanie więcej żelu do prania i wsypują dużo więcej proszku. By uniknąć przedozowania produktu, producenci postanowili tworzyć środki mniej skoncentrowane. 

Które marki chemii zagranicznej są godne zainteresowania? W zestawieniu chemii niemieckiej skupiliśmy się głównie na środkach przeznaczonych do prania. Do marek o potwierdzonej skuteczności należą między innymi Persil i Waschkonig. 

Persil 

Jest to jedna z marek cieszących się największą popularnością. Jej produkty powstawały za pośrednictwem niemieckiej firmy Henkel. Nazwa Persil oznacza pierwszy na świecie proszek do prania, który powstał na początku XX wieku. Marka stworzyła wtedy pierwszy detergent piorący. Swoją skuteczność i popularność zawdzięcza między innymi chęci śledzenia potrzeb społeczeństwa oraz dużej innowacyjności. Dzięki temu produkty marki Persil są niezwykle skuteczne oraz wydajne. 

Der Waschkonig

Jest to marka chemii niemieckiej, która stanowi alternatywę dla najbardziej znanych środków piorących. W swojej ofercie ma między innymi kapsułki do prania, proszki oraz żele czy odplamiacze. Dzięki skutecznym formułom detergenty te gwarantują całkowite usuwanie plam, przy czym ich cena nie należy do wysokich. Możliwe będzie zatem całkowite usunięcie zanieczyszczeń bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy na drogie detergenty. 

Chemia niemiecka

 

Chemia włoska

Detergenty pochodzące z Włoch cieszą się dużą popularnością i uznaniem. O ile w przypadku chemii niemieckiej, o popularności decyduje skuteczność i skoncentrowanie, w chemii włoskiej na pierwszy plan wysuwają się właściwości pielęgnacyjne. Włochy to kraj, który słynie z zamiłowania do piękna. Jest także jedną ze stolic światowej mody. Włoskie uwielbienie tego, co piękne można zauważyć w wielu dziedzinach. Za jedną z nich można uznać niektóre cechy chemii gospodarczej! Jednym z najbardziej istotnych atutów chemii włoskiej jest intensywny zapach detergentów. Włoskie płyny do płukania lub proszki zapewnią mocny zapach przez naprawdę długi czas! W przypadku tych detergentów na dwie marki można zwrócić uwagę szczególną. 

Felce Azzurra

W asortymencie włoskiej marki Felce Azzurra znaleźć możemy między innymi środki do prania. Nie są to jednak jedyne produkty, które Felce Azzurra ma nam do zaoferowania. Na liście artykułów możemy znaleźć również kosmetyki, takie, jak żele pod prysznic czy nawet talki do ciała. Felce Azzurra oferuje także odświeżacze powietrza. Możemy jednak zapomnieć o mało zróżnicowanym wyborze zapachów ograniczającym się jedynie do zapachów cytrynowych i leśnych. Marka ma w swojej ofercie znacznie więcej produktów! Wszystko dzięki temu, że została stworzona przez dom perfumeryjny Paglieri. Jest to także marka, która może pochwalić się długoletnią tradycją. Zarówno kosmetyki, jak i środki piorące to produkty najwyższej jakości, które zarówno znacząco usprawnią pranie, jak i sprawią, że pielęgnacja naszej skóry stanie się dużo przyjemniejsza. 

Tesori d’Oriente

Jest to kolejna marka chemii włoskiej, charakteryzująca się zróżnicowaną ofertą, która w swoim asortymencie posiada nie tylko środki służące nie tylko do prania, ale również kosmetyki. Cechą charakterystyczną produktów marki Tesori d’Oriente są wyróżniające się opakowania, które sprawiają, że kosmetyki z powodzeniem mogą stanowić prezent dla bliskiej osoby. Podobnie, jak Felce Azzurra, Tesori d’Oriente oferuje wiele bardzo zróżnicowanych zapachów, dzięki czemu każdy znajdzie produkt dopasowany do oczekiwań. Produkty do prania od Tesori d’Oriente zapewniają skuteczne właściwości pielęgnacyjne. Dzięki temu nasze ubrania nie tylko są czyste i pięknie pachną, ale także dłużej wyglądają jak nowe i zachwycają swoją miękkością oraz tym, że są niezwykle przyjemne w dotyku, co pozytywnie wpływa na komfort ich noszenia. 

Chemia włoska

 

Chemia angielska

Jest to ostatni z omawianych przez nas rodzajów chemii. Cieszy się mniejszą popularnością niż dwa pozostałe rodzaje, jednak cechuje się nie mniejszą skutecznością. Zalety chemii angielskiej to między innymi duża skuteczność, dobry skład oraz wydajność. Do marek chemii angielskiej, na które warto zwrócić uwagę należą Buzzy oraz Astonish, posiadające w ofercie produkty, które zdecydowanie usprawnią codzienne porządki. 

Jeśli zastanawiasz się, które marki chemii zagranicznej będą odpowiednie dla Ciebie, warto skupić się między innymi nad tym, czego oczekujesz od produktów, które chcesz kupić. Jeśli niezwykle ważne w przypadku produktów służących do prania, są dla Ciebie właściwości pielęgnacyjne, warto postawić na chemię włoską, którą znajdziesz między innymi pod adresem https://eurochemia.com/127-chemia-wloska. Wybór włoskiej chemii sprawi, że Twoje ubrania oraz dom zaczną przyjemnie pachnieć. Jeżeli natomiast kluczowa jest dla Ciebie skuteczność produktów i ich skoncentrowanie, dobrym pomysłem mogą okazać się detergenty niemieckie. Ich wybór powinien sprawić, że jedno opakowanie środka piorącego starczy Ci na dużo dłużej w porównaniu z innymi produktami. Chemia niemiecka będzie także dobrym wyborem, jeśli ważna jest dla Ciebie popularność danego rodzaju detergentów i bierzesz pod uwagę głównie to, czy dany produkt jest często wybierany. Jeśli natomiast cenisz sobie skuteczność i nie boisz się testować rozwiązań, które jeszcze nie są mocno spopularyzowane, dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z chemii angielskiej, która podobnie jak niemiecka zapewni Tobie pozbywanie się plam niskim kosztem.

Media