środa, czerwiec 12, 2024
poniedziałek, 08 czerwiec 2020 16:32

Wynajem magazynów w Kielcach – dlaczego warto?

powierzchnie magazynowe w Kielcach powierzchnie magazynowe w Kielcach

Kielce przede wszystkim cieszą się popularnością z powodu walorów przyrodniczych i jednych z największych w Polsce targów. Stają się coraz ważniejszym miastem biznesowym i centrum wystawienniczym, dlatego rośnie także popyt na magazyny położone w Kielcach oraz okolicy.

Lokalizacja Kielc

Kielce są uznawane za stolicę województwa świętokrzyskiego i leżą w południowej części centralnej Polski. To ważny węzeł komunikacyjny – biegną tędy drogi międzynarodowe i krajowe, sprawnie działa także transport kolejowy łączący miasto z Warszawą, Częstochową czy Krakowem. Dobra lokalizacja sprawia, że Kielce cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów i przedsiębiorców. Dużym atutem jest szybki dojazd do ważnych regionów Polski.

Kielce jako ważne centrum regionu

Ponowny rozwój Kielc rozpoczął się dopiero w latach 60. Obecnie są one ważnym sercem regionu i dynamicznie się rozwijają. Targi rozsławiły cały region świętokrzyski, nie tylko Kielce. Dzięki nim świetnie rozwinięta jest infrastruktura drogowa, co ma znaczenie dla wielu branż. Powstają również magazyny na wynajem w Kielcach i cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Realizowane są także różne nowoczesne inwestycje – nie brakuje zainteresowanych okolicznymi terenami inwestorów, którzy budują tu kolejne hale produkcyjne. Kielce szybko się rozwijają, maleje też liczba pustostanów. Nic w tym dziwnego, gdyż położenie, potencjał i możliwości Kielc czynią z nich dobry teren na inwestycje. Można znaleźć powierzchnie magazynowe w Kielcach, w dobrej lokalizacji, za atrakcyjną stawkę.

Historia Kielc w pigułce

Przemysłowe tradycje Kielc sięgają dawnych czasów. Nieduża osada szybko jednak rozwinęła się za sprawą handlu – w Kielcach znajdował się ważny ośrodek wymiany różnych towarów. Do XIII w. miasto szybko się rozwijało, lecz konflikty wewnętrzne i atak Tatarów sprawiły, ze wkrótce uległo poważnemu zniszczeniu, straciło też na znaczeniu. Udało się je jednak odbudować i wzmocnić, a na przełomie XV i XVI w. dokonano ważnego dla Kielc odkrycia – okazało się, że znajdują się tutaj cenne złoża, m.in. miedzi, rudy żelaza i ołowiu. Nastąpił prężny rozwój hutnictwa i górnictwa. Dobry okres trwał aż do 1655 roku, czyli momentu najazdu Szwedów.

Dalsze losy i czasy obecne

Odbudowa miasta nastąpiła w XVIII wieku, ale wkrótce uległo ono ponownemu zniszczeniu z powodu wyniku wojny polsko-rosyjskiej i insurekcji kościuszkowskiej. Dopiero w XIX wieku udało się przerwać złą passę – nastał ważny czas rozwoju oświaty – ale tylko do wybuchu I wojny światowej. Podczas II wojny światowej Kielce zostały zdobyte przez Niemców.

Media