wtorek, 25 czerwiec 2019 13:10

Samoprzylepne etykiety na alkohol - jakie wybrać?

Etykiety na alkohol Etykiety na alkohol

 Ciekawe etykiety na produktach przyciągają uwagę i sprawiają, że chętniej sięgamy po produkt. Można je zaprojektować od zera lub posłużyć się gotowymi szablonami. Z czego składa się etykieta samoprzylepna?

 

Co to jest etykieta samoprzylepna?

Etykieta samoprzylepna służy do identyfikacji produktu i zachęcenia potencjalnego klienta do jego zakupu. Zdobne etykiety przyciągają nasz wzrok i odgrywają bardzo ważną rolę w działaniach marketingowych. Za ich powstanie był odpowiedzialny Ray Stanton Avery, który opatentował pierwszą na świecie maszynę do etykietowania. Etykiety samoprzylepne wynalazł w 1935 roku, jednak zaczęto je wykorzystywać dopiero w latach sześćdziesiątych tego samego wieku. Od tego czasu powstały różne rodzaje etykiet drukowanych z dowolnych materiałów, które można wzbogacać i uatrakcyjniać, dzięki czemu wyglądają bardziej zachęcająco.

Samoprzylepna etykieta na alkohol

Samoprzylepne etykiety na alkohol przykuwają wzrok klienta i zachęcają go do zakupu. Oprócz etykietowania butelek komercyjnych możliwe jest również personalizowanie ich według własnych potrzeb. Jedną z okazji do stworzenia ciekawych etykiet na alkohol jest oczywiście wesele lub wieczór kawalerski. Na etykiecie najczęściej widnieją nazwiska państwa młodych lub imiona gości. Niektóre firmy decydują się na wyższy level ozdabiania alkoholi, czego doskonałym przykładem jest wódka Medea z...programowalnym wyświetlaczem LED. Jak widać, propozycji jest wiele, a ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Z czego właściwie składa się taka etykieta?

Skład etykiety samoprzylepnej

Etykieta samoprzylepna może służyć do oznaczania butelek, puszek albo kosmetyków, może być matowa lub błyszcząca, kolorowa albo czarna biała, ale łączy je jedno − skład. Klasyczna etykieta składa się z trzech kluczowych warstw, które decydują o jej trwałości i jakości. Typowa etykieta powinna zawierać materiał wierzchni wraz z dowolnym nadrukiem, warstwę spodnią, a także warstwę kleju pomiędzy nimi Jednak na tym nie koniec. Etykiety samoprzylepne na alkohol i inne produkty mogą być laminowane lub lakierowane. 

Jaką etykietę wybrać?

Wybierając etykietę na alkohol, należy zastanowić się nad tym, jaki kształt będzie miało opakowanie oraz na jaką temperaturę będzie narażone. Niezbędnym jest również dobranie odpowiedniego kleju, który w zależności od potrzeb − może być supertrwały i silnie przywarty do podłoża albo gotowy na odklejenie bez pozostawiania niekorzystnie wyglądających śladów. W zależności od rodzaju etykiety i naszego upodobania należy jeszcze dobrać podkład, który odpowie za trwałość oraz stabilność naklejki.

Poza tym należy wiedzieć, że etykieta może zostać wykonana zarówno z papieru, jak i  materiału syntetycznego albo bardziej specjalistycznego. Każdy z tych materiałów może mieć dowolną grubość i inny skład, a także dowolną powłokę klejową. Dzięki dużej ilości dogodnych opcji każdy inwestor ma możliwość dostosowania etykiety do własnych potrzeb i zaprojektowania naklejki od podszewki.

Wyświetlony 90 razy
© 2013-2019 by SN2.EU