piątek, 24 maj 2019 21:10

Krzesło do pracy przy biurku – o czym warto pamiętać przy jego zakupie?

Chcesz urządzić domowy gabinet lub kącik do pracy przy biurku? W takim przypadku nie zapominaj o odpowiednim krześle. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy jego doborze?

 

W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych krzeseł biurowych, które przeznaczone są do pracy przy biurku. Zanim jednak zdecydujemy się na tego rodzaju mebel, powinniśmy dowiedzieć się, czym dokładnie powinien się wyróżniać, aby zapewni nam właściwy komfort i bezpieczeństwo pracy w pozycji siedzącej.

Praca przy biurku jest szczególnie obciążająca dla kręgosłupa, dlatego też wtedy, gdy chcemy pracować bez ryzyka jego bólu, powinniśmy dobrać takie krzesło, które rzeczywiście będzie w tym pomocne. Co kupić? W znalezieniu najlepszego modelu pomaga nam blog o meblach Zakątek Aranżacji!

Dobre krzesło biurowe – czyli jakie?

Gdy chcemy kupić krzesło do pracy przy biurku, przede wszystkim powinniśmy poszukiwać modelu, który zapewni nam optymalny komfort, a także będzie cechował się ergonomią.

Czym dokładnie jest ergonomia? Pod tym pojęciem znajduj się nauka o otoczeniu przystosowanym do pracy. Wobec tego ergonomiczne krzesło to takie, które będzie wspierało wygodną, efektywną, bezpieczną pracę przy biurku.

Na co jednak dokładnie powinniśmy zwrócić uwagę? W sklepach asortyment krzeseł biurowych jest bardzo szeroki, dlatego też znalezienie tego właściwego może być dla nas nie lada wyzwaniem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę cech, którymi powinno wyróżniać się dobre krzesło do pracy w pozycji siedzącej.

Cechy dobrego krzesła biurowego:

  • wyprofilowane oparcie – jest dopasowane do anatomicznej budowy kręgosłupa i zmniejsza jego przeciążenia

  • właściwa głębokość siedziska – umożliwia przyjęcie ergonomicznej pozycji, nie powinno być za głębokie, czyli przeszkadzać w zgięciu nóg z jednoczesnym oparciem całymi plecami o oparcie krzesła

  • podłokietniki – obecność podłokietników odciąża ręce podczas pracy

  • szeroka regulacja – dobre krzesło biurowe powinno być regulowane w szerokim zakresie, aby można było dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb

  • funkcja aktywnego siedzenia – pozwala na przechylenie się do tyłu, zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych

  • właściwe materiały – najwygodniej będzie nam się korzystało z krzesła z obiciem tekstylnym, to ze skóry naturalnej albo eko może być mniej komfortowe

  • podstawa jezdna – kółka dopasowane do rodzaju podłoża

Za dobre krzesło biurowe nie trzeba płacić fortuny – świetne modele w niskich cenach można znaleźć także on-line!

Wyświetlony 165 razy
© 2013-2019 by SN2.EU