wtorek, 09 kwiecień 2019 11:03

Wypożyczalnia wózków widłowych - dobra alternatywa dla zakupu

Wypożyczalnia wózków widłowych Wypożyczalnia wózków widłowych

Wózki widłowe są pojazdami, które są wykorzystywane zarówno do transportu, jak i rozładunków towarów w fabrykach, centrach logistycznych czy magazynach. Dzięki nim można usprawnić pracę na każdym stanowisku, na którym konieczne jest przenoszenie oraz podnoszenie różnego rodzaju ładunków.

 

Niestety zakup wózka widłowego to duża inwestycja, na którą niektóre firmy po prostu nie mogą sobie pozwolić. Z tego właśnie względu coraz większą popularnością cieszy się wynajem wózków widłowych.

Wypożyczalnia wózków widłowych – kiedy się opłaca?

Wynajem wózka widłowego to rozwiązanie bardzo wygodne i opłacalne zwłaszcza dla tych firm, w których prace wymagające podnoszenia czy przewożenia dużych ładunków są sezonowe lub jednorazowe. Wówczas na pewno nie opłaca się inwestować w wózek, ponieważ później nie będzie on do niczego potrzeby. Wypożyczalnia wózków widłowych daje możliwość korzystania z nowoczesnych wózków doraźnie, gdy np. raz na jakiś czas otrzymuje dostawę ciężkiego towaru, który wymaga podnoszenia na widłach bądź firma jednorazowo podjęła się projektu, który wymaga korzystania z wózków widłowych.

Co ważne, wózek można wynająć zarówno na kilka dni, jak i na dłuższy czas. Wynajem krótkoterminowy sprawdza się, gdy trzeba zrealizować pojedyncze prace, wymagające podnoszenia towaru na widłach. Wówczas wypożyczalnia wózków widłowych zapewnia ekspresową pomoc w przypadku awarii, a także kompleksową opiekę serwisową. Wynajem długoterminowy także obejmuje pełną obsługę serwisową, a przy tym warunki wypożyczenia są bardziej atrakcyjne i istnieje możliwość negocjacji cen.

Zakup czy wynajem – co się bardziej opłaca?

Kwestia opłacalności wynajmu lub zakupu wózka jest uzależniona od sytuacji i zapotrzebowania w konkretnej firmie. Atutem, który trudno przecenić przy wynajmie, jest to, że wypożyczalnia wózków widłowych, np. www.cwwblum.com, zapewnia wsparcie w przypadku awarii i konieczności serwisu sprzętu. Decydując się na wynajem, nie trzeba też borykać się z problemami, z jakimi wiąże się leasing, amortyzacja czy koszty ubezpieczenia i serwisu. Daje to możliwość szczegółowego zaplanowania kosztów, a wydatki za wynajem można wliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Wynajęcie wózka to opcja bardzo wygodna, pozwalająca zminimalizować wydatki. Nie trzeba przeznaczać dużych środków na zakup pojazdu, a następnie płacić za jego serwisowanie, kontrole techniczne czy naprawy, które z upływem lat eksploatacji są coraz częstsze. Wynajmując wózek, otrzymuje się w pełni sprawną maszynę, która od razu gotowa jest do pracy. Co więcej, każda nowoczesna wypożyczalnia wózków widłowych zapewnia swoim klientom pojazd zastępczy na czas awarii – takiej możliwości nie ma, gdy zepsuje się wózek będący własnością firmy. Wówczas pojawiają się przestoje, powodujące wiele strat. Wynajem to również możliwość przetestowania maszyn różnych firm, dzięki czemu podjęcie decyzji zakupowej jest znacznie łatwiejsze.

Wynajęcie wózka widłowego – dlaczego warto?

Korzyści z wynajmu wózków widłowych jest naprawdę sporo. Przede wszystkim zyskuje się dostęp do w pełni sprawnego sprzętu wysokiej jakości – klient może wybrać taki model, jaki mu najbardziej odpowiada. Oferta cenowa jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza w przypadku wynajmu długoterminowego, a dzięki wypożyczeniu sprzętu można go użytkować bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu. Przy wynajmie nie ma też problemu z zarządzaniem flotą oraz serwisowaniem. Za cały okres użytkowania wózka wystawiana jest faktura, stanowiąca koszt przychodu. Skorzystanie z usługi jest naprawdę proste, a dodatkowo klienci mają dostęp do profesjonalnej pomocy w doborze odpowiedniego urządzenia spośród wszystkich dostępnych modeli.

Wyświetlony 288 razy
© 2013-2019 by SN2.EU