czwartek, 06 grudzień 2018 16:35

Kontakt z naturą w biurze, czyli czym są zielone ściany

eżeli ktoś szuka koncepcji na oryginalną, a zarazem wprowadzająca naturalne elementy aranżację biura, powinien wziąć pod uwagę zieloną ścianę. Nie chodzi tu bynajmniej o kolor, na jaki może zostać ona pomalowana, lecz o specjalne panele, na których znajdują się rośliny lub mech.

Oczywiście zielone ściany, inaczej zwane wertykalnymi ogrodami, mogą być montowane w różnych miejscach – hotelach, restauracjach, gabinetach odnowy biologicznej itp. Natomiast uwzględnienie takiego rozwiązania w przestrzeni biurowej powinno wpływać bardzo pozytywnie na samopoczucie pracowników oraz kontrahentów. Firma, która decyduje się na umieszczenie w swojej siedzibie pionowych konstrukcji roślinnych, tworzy w ten sposób optymalną atmosferę pracy. W związku z tym chętniej się w niej przebywa, poprawia się wizerunek przedsiębiorstwa, a zwykle również wyniki sprzedażowe i finansowe. Ponadto warto otaczać się roślinami, zwłaszcza kiedy żyje i pracuje się w sporym mieście, takim na przykład jak Warszawa.

Mech na ścianie to szczególnie popularna opcja, gdyż nie wymaga on wykonywania żadnych zabiegów pielęgnacyjnych czy określonej ilości oświetlenia. Tego rodzaju zielona ściana charakteryzuje się dużą trwałością, a zarazem estetycznym wyglądem. Dobrym pomysłem jest zastosowanie mchu w paru odcieniach. Można go również łączyć z paprociami, bluszczem, trzykrotką itp. Inny wariant to kompozycja składająca się z kilku gatunków żywych roślin. Zresztą może być ich nawet więcej, a jakie egzemplarze będą nadawały się najlepiej do stworzenia wertykalnego ogrodu, powinien doradzić specjalista. Co prawda samodzielny montaż zielonej ściany też wchodzi w grę, ale warto zlecić to firmie florystycznej. Można wówczas liczyć na solidne wykonanie, odpowiedni dobór roślin, właściwe zabezpieczenie przed wilgocią powierzchni na której znajduje się konstrukcja, a także szczegółowe wytyczne jak o nią dbać. Nie jest to skomplikowane, tym bardziej, że nawadnianie roślin odbywa się zwykle w sposób automatyczny. Warto dodać jeszcze, że taka naturalna dekoracja sprawia, że znacznie poprawia się jakość powietrza w danym pomieszczeniu.

 

Czytany 79 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1