wtorek, 06 listopad 2018 11:39

Czy wiedziałeś, że Radox Radiators to Polski producent grzejników?

Wszystko zaczęło się w 1993 roku. Wtedy to Radox rozpoczął produkcję grzejników łazienkowych. Mówi się, że początki bywają trudne, niemniej jednak nie w przypadku tej działalności. Przedsiębiorstwo bowiem już na starcie miało na siebie pomysł. Firma została oparta na silnych fundamentach.

Produkowane grzejniki były realizowane na zamówienie i sprzedawane pod markami rodzimych firm włoskich. Produkty zaczęły cieszyć się ogromną popularnością – pojawił się ogromny potencjał, popyt wzrósł, a wraz z nim zapytania o produkcję grzejników. 2002 rok okazał się więc tym przełomowym. Grupa RADOX rozpoczyna nowy rozdział w historii. Rola dostawcy została definitywnie zakończona. W tym czasie Radox Radiators już pod własną marką rozpoczyna produkcję grzejników łazienkowych, pokojowych i dekoracyjnych.

Jako że zakres działalności przedsiębiorstwa zwiększył się, Radox Radiators dokonał diametralnych zmian nie tylko w strukturze firmy, ale również postawił na wielkie inwestycje. Nowe wyzwania? Rozpoczęte! Radox Radiators po zatrudnieniu wybitnych specjalistów w branży inżynierii sanitarnej (HVAC), musiało zmierzyć się z kolejnymi, wcześniej wyznaczonymi celami. Aby zwiększyć świadomość klientów, promocja marki Radox przybrała na sile. Niemniej jednak nie tylko profesjonalnie prowadzony marketing ma tu znaczenie. Radox pragnęło zaoferować innowacyjne grzejniki, których do tej pory świat nie widział. Wydaje się to dość patetyczne, aczkolwiek wystarczy zwrócić uwagę na ofertę firmy. Produkty cechują się ekskluzywnym wzornictwem, wysokiej jakości wykonaniem i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Szerokie możliwości wyboru modeli grzejników to tylko pozytywny skutek uboczny, doceniany przez współczesnych indywidualistów.

9 lat. Tyle czasu minęło od otwarcia fabryki do założenia marki Radox Radiators. W tym czasie firma systematycznie pracowała nad podnoszeniem jakości produktów. W związku z tym do regularnych czynności zatrudnionych specjalistów należało wyszukiwanie innowacyjnych metod produkcji, systematyczne monitorowanie procesów, aby w rezultacie wprowadzić nowoczesne rozwiązania, techniki do zadań wykonywanych w przedsiębiorstwie. W wyniku skrupulatnych poszukiwań firmie udało się połączyć technikę malowania proszkowego, która na co dzień stosowana jest w przemyśle samochodowym, z technologią niewidocznego spawania laserowego.

Samodzielna działalność, szczególnie w pierwszych latach odniosła niezwykłe sukcesy. Wyprzedzając pozostałych producentów, firma udowodniła, iż to, co liczy się najbardziej i wpływa na odpowiednie funkcjonowanie przedsiębiorstwa to satysfakcja klienta. Potwierdzeń nie należy daleko szukać, wystarczy zauważyć, iż grzejniki Radox Radiators objęte są gwarancją na okres aż 10 lat. Wysoka jakość produktów natomiast została potwierdzona w 2000 i 2004 roku, kiedy to grzejniki uzyskały certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001.

Przedsiębiorstwo jednak nie spoczęło na laurach i już w 2005 roku, Radox Radiators otworzył drugą, największą w Europie fabrykę, której zadaniem głównym jest produkcja grzejników polerowanych, chromowanych i piaskowanych. Rok później, firma uzyskała poświadczenie zgodności produktów z normami europejskimi EN 442, tym samym przyczyniając się do zwiększenia ochrony środowiska naturalnego.

Po pewnym czasie klienci zaczęli przywiązywać jeszcze większą uwagę do szerokich możliwości wyboru produktów. Radox zauważył tę tendencję i postanowił zainwestować w certyfikowany system kontroli jakości, dzięki któremu można skrupulatnie kontrolować i nadzorować każdy etap procesu produkcji. Ponadto, przedsiębiorstwo idąc z duchem innowacji, zdecydowało się na komputerowe projektowanie oraz produkcję na podstawie rysunków technicznych. Zabieg ten sprawił, iż możliwe było wprowadzenie nowych kształtów, form i wzorów grzejników.

Radox to nie tylko polskie przedsiębiorstwo związane z produkcją wysokiej jakości grzejników, to także niezwykła historia, dzięki której przywiązanie klientów zamienia się w bezcenne, długotrwałe zaufanie.

Wyświetlony 323 razy
© 2013-2019 by SN2.EU