wtorek, 23 październik 2018 12:58

Po czym poznać, że wybieramy dobre ubezpieczenie na życie?

Indywidualne ubezpieczenie na życie to doskonała oferta ubezpieczeniowa dla przezornych, którzy mają świadomość, że nie zawsze wszystko może się ułożyć po ich myśli i chcą zabezpieczyć swoich najbliższych przed konsekwencjami takich nieprzewidzianych wypadków.

Ubezpieczenie indywidualne vs. zbiorowe

Wiele osób zastanawia się jaki wariant ubezpieczenia wybrać. Czy zdecydować się na oferowane w zakładzie pracy ubezpieczenie grupowe? Czy może lepiej indywidualnie dopasować ofertę do swoich potrzeb i oczekiwań?  Wszystko zależy od naszych potrzeb, jednak warto pamiętać, że w przypadku ofert grupowych, w zasadzie nie mamy możliwości decydowania w kwestii pakietu ubezpieczenia. Taką możliwość daje wyłącznie ubezpieczenie indywidualne.

Ubezpieczenie indywidualne, czego możemy się spodziewać?

Oferty ubezpieczeń na życie bywają różne. Różnią się nie tylko wysokością składek, ale także zakresem ubezpieczenia. Indywidualne ubezpieczenie na życie od Avivy obejmuje ubezpieczenie na życie i zdrowie. Ponadto, ubezpieczyciel wprowadza do oferty również możliwość oszczędzania długoterminowego. W standardzie indywidualnych polis ubezpieczeniowych na życie znajdują się zapisy wypłaty odszkodowania w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, w tym również jeśli zgon nastąpi na skutek działania samobójczego, choć w tym przypadku wiele firm zabezpiecza się w postaci wprowadzenia dodatkowych ograniczeń. Jednakże po śmierci, bliscy mogą liczyć na gwarantowane w umowie świadczenie pieniężne. Zabezpieczenie obejmuje również sytuacje losowe, jak np. poważne zachorowanie, które wyklucza kontynuowanie pracy zarobkowej. Wówczas możliwość wsparcia finansowego, którego źródłem jest polisa jest często kluczowe, by rodzina utrzymała odpowiedni standard życia.

Dodatkowe korzyści

Niewątpliwą zaletą indywidualnych ubezpieczeń na życie jest to, że można je w zasadzie dowolnie rozszerzyć, dobierając dodatkowe elementy, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Pakiety obejmują np. pomoc w przypadku hospitalizacji czy dostęp do prywatnej opieki medycznej.

© 2013-2020 by SN2.EU