poniedziałek, 05 luty 2018 19:23

Najlepsza inwestycja to inwestycja w samego siebie…

… ale inwestować realne pieniądze w realne inwestycje też warto. Wdrażając się i pogłębiając swoją wiedzę na ten temat zwiększamy szansę na zarobienie naprawdę wysokich sum. W co najlepiej włożyć swój kapitał? 

Rynek mieszkaniowy to wciąż najbezpieczniejsza, najłatwiejsza i najszybsza opcja dla inwestorów. Oczywiście wymaga to od nas wysokiego wkładu początkowego, a do tego nieraz musimy doliczyć koszty remontu, w zależności od wyboru rynku pierwotnego bądź wtórnego, jednak zwrot z tej inwestycji następuje bardzo szybko i na tym przecież nie koniec. Później jest tylko lepiej, bo zyski czerpiemy przez kolejne lata, zakładając, że mieszkanie będzie przez nas odnawiane i zaopatrzone w niezbędny sprzęt.

Dla tych, którzy wolą bardziej skomplikowane i wymagające większego wysiłku umysłowego, dobrą opcją będą inwestycje na giełdzie czy rynku walutowym. Kupno i obracanie akcjami, obligacjami, papierami wartościowymi i innymi instrumentami finansowymi, to z jednej strony możliwość dużego zysku ale połączonego z duży ryzykiem. To tu musimy wykazać się swoją przewidywalnością, przeczuciem i szybką reakcją. Zainwestowanych tu pieniemy pozostawić samych sobie, ponieważ giełda rządząca się własnymi prawami, daje nam możliwość dużego zysku ale i niesie za sobą ryzyko dużych strat.

Podobnie wygląda inwestowanie w waluty. O ile inwestycja na giełdzie jest w jakiś sposób przewidywalny, o tyle rynek walutowy jest jego przeciwieństwem. To tu najważniejszym elementem są spekulacje i własne przeczucie, bazujące na długotrwałych obserwacjach. Spróbować swoich sił możemy operując wirtualnymi pieniędzmi, by później, już z pewnym doświadczeniem operować rzeczywistymi. 

Podobnie wygląda obracanie cyfrowymi walutami, jednak ten rynek wciąż pozostaje nie do końca poznanym, a przewidywalność w tym wypadku jest wręcz znikoma. 

Jeszcze inny sposób, to najprostsze umieszczanie swojego kapitału na lokatach bankowych. Te jednak są narażone na wpływ rosnącej inflacji. Oprocentowania proponowane przez banki nie są zbyt rentowne, dlatego nie należy spodziewać się wysokich zysków.

Inwestycje zwykle wiążą się z mniejszym czy większym ryzykiem. To, w co zdecydujemy się włożyć swój kapitał, powinno przede wszystkim zależeć od tego, jaką wiedzę posiadamy na temat różnych instrumentów do tego służących.

Odkładanie pieniędzy do przysłowiowej skarpety może i jest skuteczne, jednak nie daje nam szansy na pomnażanie swoich pieniędzy, a przecież na tym powinno nam zależeć.Wyświetlony 464 razy
© 2013-2019 by SN2.EU